Policisté vyrazili k přechodům

Policisté vyrazili k přechodům
Slovácko Zprávy 27 / 01 / 2009

Mnohem klidněji než doposud se mohou cítit rodiče malých školáků, kteří při své cestě z domova do školy přecházejí přes rušnou silnici. Policisté totiž před pár dny výrazně zvýšili dohled nad přechody pro chodce. Smyslem dlouhodobé akce je vytvořit pozitivní vazbu mezi policií a občany.
Policisté prakticky u každého přechodu pro chodce, který protíná silnici první třídy. Takový je nyní obraz ve všech městech na Slovácku a dokonce i ve větších obcích. Až dosud u nich přitom hlídali téměř výhradně jen strážníci.
„Zvýšený dohled nad přechody pro chodce souvisí s rozsáhlou reformou policie, při které je kladen důraz na to, aby občané vnímali policistu jako partnera a ne jako represivní orgán. Bezpečnost na přechodech pro chodce je přitom pro nás jednou z priorit,“ uvedla tisková mluvčí uherskohradišťské policie Jitka Zámečníková, podle které je jen na Uherskohradišťsku mezi sedmou a osmou hodinou ranní možné zahlédnout desítky policistů.
Obdobná je situace i v sousedním Veselsku, které spadá pod okresní ředitelství policie v Hodoníně.
„Zvýšený dohled nad přechody pro chodce je nejen v ranních, ale i v odpoledních hodinách. Hlavní pozornost je přitom samozřejmě soustředěna zejména do ranních hodin, kdy je intenzita dopravy největší. Dá se říci, že vše, co tady má ruce a nohy, hlídá přechody. Na služebnách zůstávají jen pohotovostní hlídky,“ řekl tiskový mluvčí Policie ČR v Hodoníně Petr Zámečník.
Do akce, která má být dlouhodobého charakteru, se zapojují nejen dopravní, ale i pořádkoví policisté, a co víc, více vidět budou strážci pořádku i v ulicích. „Navýšení počtu pochůzek je druhým, neméně důležitým prvkem nové policejní reformy,“ doplnila uherskohradišťská mluvčí Zámečníková.

TOPlist