"Politici káží vodu a pijí víno"

&quote;Politici káží vodu a pijí víno&quote;
Foto: Instagram  /  Alena Schillerová se pochlubila novým účesem
Uherské Hradiště Zprávy 30 / 04 / 2020

Kdo by neznal snímek ministryně financí Aleny Schillerové, která se minulou neděli pochlubila na svém Instagramu zjevně novým účesem. A když k tomu přidala popisku „Takový ten pocit, kdy vyjdete dopoledne před dům a už víte, o jakých tématech se po dnešních Otázkách začne mluvit“, rázem tady bylo téma, které je žhavé dodnes. Jde o to, že nejen kadeřníci si poznámku ministryně vyložili jako narážku na perfektně upravený účes. Kadeřnictví přitom zůstávají stále zavřená, první zákazníky začnou přijímat až v pondělí 11. května.
„Také já jsem se nestačil divit. Protože jestli si paní ministryně dokáže sama připravit vlasy tak, jak to prezentovala, je mimořádně nadaná. Osobně ale ministryni nevěřím. Její účes je podle mého soudu jasně dílem profesionála. Měla by jít spíš příkladem a ne ještě popichovat,“ říká jeden z hradišťských kadeřníků. I když redakce jeho jméno zná, požádal o anonymitu. A důvod? „Lidé si vykládají naši práci teď po svém. Mně se to sice ještě nestalo, ale existují i udání na kolegy, kteří chodí stříhat zákazníky do soukromí.“
Podle kadeřníka jsou poslední kroky vlády rozporuplné. „Hobby markety jsou plné lidí, a co si budeme povídat, udržet rozestupy a další hygienická opatření tam stoprocentně zajistit nedokáží. Naproti tomu v salonech, kde je kontakt „jednoho na jednoho“, by s dezinfekcí a vůbec s hygienou žádný problém nebyl. Místo kadeřnictví se ale raději otevřou psí salóny… Když už si vláda bere příklad z ostatních zemí, tak by neměla přehlédnout, že třeba v Německu, Dánsku nebo Švýcarsku se kadeřnictví budou otevírat už 1. května,“ upozorňuje mladý muž.
Kadeřník patří k těm, kteří dochází za svými zákazníky domů. „Dělají to tak všichni,“ tvrdí. A upozorňuje, že je to také proto, že ani ministerstvo zdravotnictví k tomu nevydalo jasný zákaz. „Navíc i samotný ministr Vojtěch v médiích řekl, že není možné zjistit, kdo stříhá zákazníky u nich doma. Na každý pád se už s kolegyněmi nemůžu dočkat, až zase znovu otevřeme. Už dnes je jasné, že budeme mít plno. Objednávky se od minulého týdne jen hrnou,“ poznamenal kadeřník.

TOPlist