Pomůže propoj zaplnit parkoviště?

Pomůže propoj zaplnit parkoviště?
Uherský Brod Zprávy 07 / 05 / 2009

Nové patrové parkoviště zeje prázdnotou, změnit by to měly nově zbudované schody do centra

V prostoru mezi ulicemi U Žlebu a U Sboru panuje čilý stavební ruch. Aby taky ne, vznikají tu totiž schody, které tyto dvě ulice propojí. Od této stavební akce si radnice slibuje vyšší či spíše alespoň nějaké využití parkoviště pod starým hřbitovem. To je totiž od centra města vzdálené i patnáct minut chůze a navíc oklikou přes kopec. Není tedy divu, že mezi řidiči moc oblíbené není. Až budou schody hotové, doba příchodu do centra se podstatně zkrátí. Dosud totiž parkoviště slouží spíše mládeži jako skvělé prostory pro nácvik nových triků na skejtu či bruslích.
„Komunikační propoj bude hotový do konce května. Chodník tu bude široký dva metry a průchod bude samozřejmě osvětlen,“ prozradil místostarosta Uh. Brodu Pavel Josefík. Město Komenského je díky své poloze na kopci a na jeho úbočí hodně rozvrstvené. Proto je podobných schodišť a propojů ve městě hodně. Stále jsou však místa, kde by se pohyb městem dal ještě vylepšit. Například sídliště židovna je z poloviny uzavřené členitým terénem po původním příkopu a i zástavbou rodinných domů. I tato lokalita je však v řešení. Město by rádo mělo propoj i ze židovny směrem k Předbranské. Představa zástupců města je taková, že by zde nějaký podnikatel postavil komerční budovu, jejíž součástí by byl však takový propoj či průchozí pasáž pro veřejnost.
„Průchod ze židovny je ve vyřizování. Bylo zrušeno původní výběrové řízení a vypsáno nové za účelem výstavby bytového domu, kde by měl být bariérový i bezbariérový průchod pro veřejnost,“ prozradil Josefík.  Město však nechce na tento propoj přispívat. Je tedy otázkou zda tyto podmínky výběrového řízení bude někdo chtít akceptovat.

TOPlist