Poslance Feriho propustili z nemocnice, kriminálka už útočníky dopadla. Oba byli opilí

Poslance Feriho propustili z nemocnice, kriminálka už útočníky dopadla. Oba byli opilí
Foto: ilustr. web
Boršice Zprávy 21 / 04 / 2019

Dvaadvacetiletý poslanec TOP 09 Dominik Feri, kterého po útoku nožem na nedělním koštu vína v Boršicích odvezla záchranka do Uherskohradišťské nemocnice, by propuštěn do domácí péče. „Jména obou útočníků, kteří poslance napadli, už kriminalisté znají. Obvinění zatím nepadlo,“ sdělila Monika Kozumplíková, mluvčí krajské policie.
O napadení informoval v neděli sám Feri na své twitterovém účtu. „Jel jsem na Moravu a nějací dva pánové se jali pěstí. Hele, můžeme spolu politicky nesouhlasit, ale fyzicky se nenapadáme. Snažil jsem se jim to vysvětlit, ale co se dá dělat,“ napsal Feri. Poslanec, který má předky v Etiopii, se stal terčem dvojice, která mu měla údajně nadávat do „negrů“.
K napadení došlo na veřejném prostranství. Útočníky jsou muži z okresu Uherské Hradiště ve věku 25 a 48 let. Jejich motiv je zatím nejasný. Podle dostupných informací byli oba opilí. Policie nyní zjišťuje, jestli nespáchali trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. „Nejspíš se jedná o ojedinělý konflikt místního charakteru související se samotným námětem akce a požitým alkoholem,“ poznamenala k tomu policejní mluvčí Kozumplíková.

TOPlist