Postižená dívka přišla o oporu, jezevčíka postřelili

Postižená dívka přišla o oporu, jezevčíka postřelili
Foto: ilustr., web
Kněždub Zprávy 16 / 05 / 2013

Popularitu, o kterou nestojí, si dnes „užívá“ Kněždub. Případ postřelení malého jezevčíka, který je oporou jedenáctileté nemocné dívenky, už téměř měsíc zaměstnává policii a tématem je také pro místní.
Jezevčík Azor ochrnul na zadní nohy poté, co na něho měl malý chlapec namířit zbraň. Do rukou mu ji podle majitele psa dal jeho děda... „V podstatě pejska prostřelil,“ sdělil Vlastislav Chromeček, majitel pětiletého pejska, který má po průstřelu obratle přerušenou míchu.
Případ je o to smutnější, že pušku měl nezletilému chlapci půjčit myslivec. Také proto se případem už zabývá místní sdružení Šumárník. Podle dosud nepotvrzených zpráv by měl vlastník zbraně přijít o mysliveckou stráž. Kuriozitou případu je fakt, že obvinění z trestného činu má na krku vlastník psa. Trestní oznámení na něj podle policie podal držitel zbraně, která Azora těžce zranila.
„Zjišťujeme verze zúčastněných osob a výpovědi svědků,“ potvrdil novinářům Petr Zámečník, mluvčí hodonínské policie.
Pes může být usmrcen pouze v případě, kdy je nepochybně jasné, že v honitbě pytlačil. V žádném případě se ale nesmí zastřelit pes, který pomáhá postiženým lidem nebo patří mezi lovecké a služební psy.
Jedenáctiletá dívka z Kněždubu má za sebou těžkou dětskou obrnu, jezevčík Azor s ní trávil podstatnou část dne.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace