Poznala pomluvy, lež i závist...

Poznala pomluvy, lež i závist...
Sušice Zprávy 29 / 06 / 2011

Starostka Vlasta Háblová už „stříhá metr“, je připravena vyklidit kancelář a předat úřad svému nástupci. Čtyři a půl roku v čele Sušic pro ni byla dostatečná životní zkušenost. I když nelituje jediného dne ve funkci starostky, ráda si odpočine. Stále je totiž terčem útoků, které ji psychicky vyčerpávají...
V sobotu vás čekají opakované komunální volby, podruhé během čtyř let...
Ano, situace se opakuje a vůbec nás to netěší. Pokaždé odstoupili až na výjimku stejní lidé v čele s bývalým starostou Karlem Taftem. A přitom dostali možnost pracovat a plnit svůj volební program, který je v mnoha bodech shodný s naším, ale hledali jen důvody, proč s námi nespolupracovat...
O přízeň voličů v říjnu bojovaly tři strany, tentokrát jsou ve hře už čtyři. Je to pro vás signál, že lidé mají po předešlých zkušenostech větší zájem o práci v zastupitelstvu?
Určitě, nepříjemná situace v obci je vyprovokovala. Doufám, že důvěru od nich dostanou slušní a obětaví lidé, kteří mají na srdci blaho celé obce a ne jen vlastní prospěch. A takových lidí máme v Sušicích dost.
Jak rezignace zvolených zastupitelů i jejich náhradníků ze sdružení Zdravé Sušice ovlivnila chod obce?
Asi si mysleli, že když to položí, tak zbývající čtyři zastupitelé nic neudělají. Ale to se spletli. Nehrajeme si totiž na velkou politiku, ale snažíme se zodpovědně hospodařit. Od Nového roku jsme získali významné dotace na stavbu nového mostu, obnovu cesty, opravu hasičské zbrojnice a výsadbu zeleně ve výši 2,6 milionu korun, což představuje tři čtvrtiny rozpočtu obce.
Asi není jednoduché pracovat za současných podmínek a atmosféry...
To máte pravdu, nevyhnete se pomluvám, lži ani závisti a bránit se můžete jedině poctivou prací a čistým svědomím. I proto jsem ráda, že jsme za minulé volební období vybudovali dětské hřiště, opravili obecní úřad i mateřskou školu nebo třeba po jedenačtyřiceti letech obnovili Mariánské hody. A to všechno bez zadlužení obce.
I přesto kandidujete. Proč?
Ano, ale už pouze jako dvojka. Lídrem je dosavadní místostarosta Jiří Krsička, o kterém si myslím, že by byl ideálním starostou naší obce.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace