Poznali se na Velehradě

Poznali se na Velehradě
Foto: MěÚ Val. Meziříčí  /  Novomanželé Erbanovi.
Staré Město Zprávy 03 / 11 / 2009

Láska nezná omezení a kvete v každém věku. Důkazem jsou čerství novomanželé Ludmila Matináková (91) a Otta Erban (99), kteří se rozhodli vstoupit do svazku manželského. Své ano si řekli v Domově pro seniory v Podlesí u Valašského Meziříčí. Nevěsta se narodila ve Starém Městě.
Pár se poznal před pětadvaceti lety na Slovácku. „Prodával jsem fotografie ve Velehradě. Žena si jich vzala stovku s tím, že mi je pomůže prodat. Zvládla to za dva dny,“ vzpomíná ženich, který se pohybuje na speciálním vozíku. Na manželce si nejvíce váží její skromnosti a původu z obyčejné rodiny. A proč neměli svatbu dříve? Ani je to nenapadlo. „Jezdili jsme po výletech, fotografovali a na svatbu ani nepomysleli,“ odpovídá paní Ludmila, která na muži obdivuje, že nepije a nekouří.
Páru je dohromady 190 let, čímž porazil doposud nejstarší sezdaný pár na světě z britského Devonu, jehož věkový součet činil „pouhých“ 181 let. „Novomanželé Erbanovi se samozřejmě objeví i v České knize rekordů,“ uvedl Miroslav Marek, prezident pelhřimovské Agentury Dobrý den. „Novomanželům přeji hodně lásky, radosti ze vzájemné blízkosti a hlavně pevné zdraví. Pro všechny jsou nadějí, že na hledání partnera není nikdy pozdě,“ pravila Taťána Nersesjan, radní Zlínského kraje.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace