Pracujeme na vylepšení našeho letounu po všech stránkách, potvrdil nový ředitel LETu Polehňa

Pracujeme na vylepšení našeho letounu po všech stránkách, potvrdil nový ředitel LETu Polehňa
Foto: archiv AI
Kunovice, Uherský Ostroh Zprávy 20 / 05 / 2024

Ilona Plšková už není generální ředitelkou Aircraft Industries. Do čela letecké společnosti z Kunovic se postavil Pavel Polehňa, bývalý ředitel výroby letadel, rodák z Uherského Ostrohu. Jeho prioritou je rozvoj nových projektů a hledání nových trhů pro dopravní letouny L 410 UVP-E20 a L 410 NG.

„Ředitelka byla s fabrikou úzce spjatá po více než dvě dekády a znala ji prakticky nazpaměť, ale rozhodla se odejít vstříc novým dobrodružstvím a nové etapě života. Převzetí vedení společnosti bylo samozřejmě náročné, ale vše se neslo v přátelském duchu. Je to pro mě velká čest i obrovská výzva,“ svěřil se Pavel Polehňa v exkluzivním rozhovoru pro DOBRÝ DEN S KURÝREM.

Do kunovické letecké společnosti nastoupil před deseti lety na pozici senior controller, postupem se vypracoval až na pozici ředitele výroby letadel. U Polehni platí, že jablko nepadlo daleko od stromu. Jeho táta se totiž pro LET vyučil a následně v továrně 32 let pracoval jako soustružník. „Jeho pracovní zkušenosti a příběhy mě inspirovaly,“ svěřil se Polehňa, který tak v žebříčku vedení společnosti dosáhl vrcholu.

„V nové roli však stavím na pevných základech, které předchůdkyně vybudovala. S vlastníkem, skupinou OMNIPOL, pokračujeme v rozjívení nových projektů a hledání nových trhů pro naše letouny. Měnící se potřeby zákazníků a nové obchodní trhy přinášejí mnoho příležitostí k rozvoji celého podniku,“ prohlásil Polehňa.

Exkluzivní rozhovor s novým ředitelem Pavlem Polehňou najdete v tištěné verzi dnešního vydání DOBRÉHO DNE

Tagy článku

TOPlist