Prakšice udělají radost cyklistům

Prakšice udělají radost cyklistům
Prakšice Zprávy 12 / 06 / 2009

Téměř v každé obci se staví nějaká ta cyklostezka. Ani Prakšice nezůstaly pozadu a domluvily se s Brodem na stavbě cyklistického propojení.
„Se stavbou začneme ani ne do měsíce. Do země se poprvé zaryje už sedmého července. A hotovo by mělo být za další dva měsíce,“ prozradil starosta Prakšic Vladimír Vlk, jak že to bude s cyklostezkou na Brod. Jestliže sportovní nadšenci z Prakšic ji už budou moci využívat na podzim, v Brodě si budou muset ještě chvíli počkat.
„Prakšice by měly začít a skončit letos. My nyní zadáváme projektovou dokumentaci na propojení z maršovské cesty do města,“ uvedl brodský místostarosta Pavel Josefík. Na cestu do Prakšic si Broďané ovšem počkají jen zhruba rok. Ale mrzet je to nemusí. Už letos se totiž začne s přípravou jiných úseků. Ledy by se měly pohnout například ve směru na Luhačovice.
Prakšická cyklostezka bude začínat za kostelem a podél lesa povede až nad střelnici k maršovské cestě.
„Odtud už bude stavět Brod. Oni chtějí udělat stezku podél silnice až za kapličku a tam za hřbitovem do města,“ prozradil trasu plánované stezky Vlk.
Ještě než však začne vznikat cyklostezka, musí udělat v Prakšicích novou cestu.
„Cesta se musí udělat, aby se k cyklostezce dalo nějak dojet. Musíme to udělat z našich prostředků, protože dotace se dávají jen na cyklostezky, které jsou  v intravilánu,“ vysvětlil starosta.
V létě tak v postaví za kostelem novou cestu za 840 tisíc korun. Ty sice uhradí obec ze svého, pěkná injekce však přišla na cyklostezku.
„Měli bychom obdržet 4,7 milionu. Zatím je to však jen v rozhodnutí na internetu. Smlouvu jsme ještě nepodepsali,“ zakončil starosta Prakšic.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace