Prakšickým zbyl asfalt, mají novou cestu

Prakšickým zbyl asfalt, mají novou cestu
Foto: fab  /  Starostka Prakšic Irena Bandriová
Prakšice Zprávy 13 / 01 / 2011

Lidé, kteří vjíždějí do Prakšic od Uh. Brodu, si nemohli nevšimnout - nad obcí vznikla nová asfaltová silnice. Ta udělá na jaře radost především cyklistům. Silnice totiž propojuje novou prakšickou cyklostezku s cyklotrasou na Drslavice.
„Cyklisté jedoucí od Drslavic upozorňovali, že sjezd do obce není příliš bezpečný. Navíc když by chtěli pokračovat ve směru na Brod po cyklostezce, museli by zbytečně projíždět obcí nebo jet po silnici. Když nám tedy po opravách silnic zbylo trochu asfaltu, proměnili jsme polní cestu v asfaltovou,“ vysvětlila Irena Bandriová, starostka Prakšic.
?V obci mají už od loňského jara nové cyklistické spojení s Uh. Brodem. Sama starostka však přiznává, že ji využitelnost stezky překvapila. „Na to, jaký je to kopec, ji využívá spousta lidí. V půli je myslivecká chata, která slouží i jako cíl k procházkám,“ doplnila Bandriová. S dalším pokračováním stezek však už v Prakšicích příliš nepočítají. „V podstatě už ani není kam. Směrem na jih k Brodu stezka je a k Pašovicím vede zase cyklochodník,“ doplnila starostka. Propojení s Drslavicemi zajišťuje stará a nepříliš využívaná cesta. Do Maršova se pak dá na kole dostat ze sousedních Pašovic.

TOPlist