Při objížďce porušují zákon

Při objížďce porušují zákon
Foto: sal  /  Uzavírka - Kunovský les je neprůjezdný, cyklisté musí do průmyslové zóny jezdit po objížďkách.
Uherské Hradiště Zprávy 21 / 05 / 2010

Už třetí týden neproklouzne „cyklostezkou smrti“ v Kunovském lese ani myška. Důvodem je její generální oprava. Jednu z nejfrekventovanějších tras ve městě, která je už léta v zuboženém stavu, posetá velkými prasklinami od kořenů stromů, dnes okupují dělníci. A odejdou až koncem června.
„Cyklostezka už je vyfrézovaná, dělají se první nové vrstvy. Všechno zatím běží podle harmonogramu,“ řekl Květoslav Tichavský, místostarosta Uh. Hradiště. Rekonstrukce „spolkne“ pět milionů korun. „Když to bude možné, samozřejmě frekventovanou trasu otevřeme dříve. Uvidíme, jak nám bude přát počasí. První červenec je nejzazší termín,“ dodal místostarosta.
Město se o opravu havarijní cyklostezky snažilo už od roku 1999, ale jeho snaha vždy narážela na nevypořádané majetkoprávní vztahy. Mezitím si připsala na „triko“ pár těžkých zranění. „Hlavně v nočních hodinách to byl docela horor. Kamarád třeba letěl střemhlav přes řidítka s skončil se zlomenou rukou,“ řekl Karel Urban ze sídliště Štěpnice, pro kterého je cyklostezka důležitou spojkou při cestě do zaměstnání v kunovické průmyslové zóně. Aktuálně má na výběr ze dvou objížděk. První vede po třídě Maršála Malinovského, druhá přes Kostelany nad Moravou. „Na cyklostezku do Kostelan se však dostanete dvěma způsoby. Po hrázi řeky Moravy můžete zamířit k železničnímu mostu nebo ke splavu, což je kratší, ale zakázané...,“ říká Urban. 

Galerie

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace