Přiláká obchvat zájemce o dům?

Přiláká obchvat zájemce o dům?
Foto: fab  /  Příblíží k městu - Obyvatelé přo bánovském obchvatu to budou mít chvilku do města i do karpatské přírody.
Bánov, Suchá Loz Zprávy 28 / 01 / 2010

Mezi Bánovem a Suchou Lozí už jsou patrné rysy obchvatu. Kromě dopravní situace však taková stavba ovlivňuje i další aspekty venkovského života, například rozšiřování obce. Vesnice na obou stranách nově vznikající dopravní tepny tak už plánují, kde dají vzniknout novým domům, ulicím či rovnou čtvrtím.
„Myslíme si, že když se teď podstatně zlepší dopravní obslužnost a dojezdová vzdálenost do města, obec se může stát atraktivnější pro zájemce o bydlení,“ prozradil Petr Gazdík, starosta Suché Loze. Mezi letošní priority tak patří příprava stavebních pozemků.
„Výkupy pozemků jsou už v plném proudu. Na kompletní zasíťování si však zřejmě vezmeme úvěr. Plyn už v plánované lokalitě je a vodovod a kanalizaci si zřejmě natáhneme sami s pomocí obecních zaměstnanců,“ dodal starosta. Vyrůst by na nových parcelách mohlo až třicet domů.
Podobné starosti mají i na druhé straně mezinárodní silnice.
„Letos se chystáme provést přeložku vysokého napětí za zdravotním střediskem. V lokalitě by mohlo v budoucnu vyrůst až padesát nových domů a dráty vysokého napětí asi patnáct pozemků znehodnocují,“ vysvětlil Zbyněk Král, starosta Bánova.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace