Prioritou města je kluziště

Prioritou města je kluziště
Foto: ilustrační foto
Staré Město Zprávy 13 / 01 / 2022

Pumptrack ve Starém Městě? Ano, ale v horizontu několika let. Snahu občanů o jeho vybudování zastupitelé nezavrhli, nicméně aktuálně řeší jiné investice do sportovišť. Prioritou číslo jedna je otevřené kluziště v areálu Širůch, jehož výstavba už pouze čeká na dotaci z České sportovní agentury.

„S iniciativou přišli občané, nápad představili zastupitelům, kteří se shodli, že jde o dobrou myšlenku. Pumptrack proto zařadíme do střednědobého plánu rozvoje i investic do sportovišť ve městě, aktuálně už máme v běhu jiné projekty,“ informoval Kamil Psotka, starosta Starého Města, které připravuje rekonstrukci koupaliště, sportovní haly a hlavně výstavbu otevřené ledové plochy. Investice spolknou skoro 80 milionů korun.

Prioritou je podle Psotky kluziště s mantinely (19 x 38 metrů), které vyroste ve sportovním areálu Širůch. „V letních měsících je nabídka sportování ve městě široká, ale v zimě je to docela problém, proto považujeme stavbu kluziště za zásadní. Když všechno klapne, věřím, že do dvou let jej slavnostně otevřeme,“ přeje si starosta. Kluziště vyroste na místě stávajících beachových kurtů a částečně zasáhne i do stávající zahrádky občerstvení. Součástí projektu jsou i nové šatny, sociální zařízení a vstupní objekt, který poslouží nejen pro občerstvení, ale i jako pokladna a zázemí pro chladicí a mrazicí technologii.

Radnice už má projektovou dokumentaci i stavební povolení, dělníky však povolá až s dotací v kapse. Rozpočet totiž atakuje hranici 36 milionů korun. Z České sportovní agentury může k Salašce dorazit až 70 procent nákladů. „U kluziště počítáme s celoročním provozem. V zimě pro bruslaře z řad veřejnosti, škol nebo klubů, v létě florbal, inline bruslení, nohejbal nebo jiné vhodné sporty,“ dodal Psotka.

Tagy článku

TOPlist