Proč byla ve Veselí zrušena LSPP

Proč byla ve Veselí zrušena LSPP
Veselí nad Moravou Zprávy 21 / 07 / 2011

Zrušení Lékařské služby první pomoci, která ve Veselí nefunguje od 1. července, přijímá veřejnost i někteří politici se smíšenými pocity. Uzavření pohotovosti považují především za snížení životního standardu.
Muselo ke zrušení skutečně dojít? „Pokud město nepřistoupilo na naši nabídku, tak ano,“ říká Oldřich Ryšavý, krajský radní pro zdravotnictví. „Město dostalo nabídku provozovat LSPP za plnou dotaci kraje s objednáním u Nemocnice Kyjov. To znamená, že by to radnici nic nestálo.“ Místostarosta Veselí Petr Kolařík, který má zdravotnictví v kompetenci, ovšem oponuje. „Služba by nás však nestále peníze jen do konce roku. Co bude od ledna 2012, to už nikdo neříká…,“ prohlásil už dřív.
Krajský úřad byl zřizovatelem od 1. ledna 2003. „Do té doby LSPP zřizoval a s problémy zajišťoval Okresní úřad Hodonín. Od roku 2003 tato povinnost přešla po zrušení okresních úřadů na Jihomoravský kraj, který se přijetí dlouho bránil. Rozhodnutí o zrušení tak jednoznačně padá na orgány Jihomoravského kraje. Navíc - ve Veselí byla neúplná pohotovost, a to pouze pro dospělé, když lékárenská služba i LSPP pro děti a zubní ve městě již velmi dávno nebyla,“ sdělil Jaroslav Miklenda, bývalý pracovník krajského odboru zdravotnictví.
Nejbližší pohotovost je v Uherském Hradišti a Hodoníně.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace