Proti silnici mají námitky

Proti silnici mají námitky
Veselí nad Moravou Zprávy 28 / 08 / 2009

Město chce zlepšit dopravu, obyvatelé sídliště Hutník vyhrožují peticí

Zřejmě zbytečné obavy mají ze záměru města změnit panelovou cestu na komunikaci obyvatelé sídliště Hutník, kteří se bojí zejména kamionů. Radnice obyvatele uklidňuje tvrzením, že do lokality nákladní auta vpustit nemíní, a považuje ohlasy za nepochopení záměru, který má naopak lidem z Hutníku pomoci při cestě ve směru na Uherské Hradiště.
„Panelový úsek je momentálně pro auta neprůjezdný. Pokud se však položí asfaltový povrch, stane se silnice průjezdná pro dopravu a například lidé z Kozojídek by už nejezdili centrem, ale touto zkratkou, a co je horší, určitě by tudy začaly jezdit i vyšší kamiony, které neprojedou pod železničním podjezdem,“ neskrývá své obavy Jaroslav Smutný.
Nespokojena je i Karla Heřmánková. „Máme obavy, že se nám pod okny zvýší provoz a že budou kvůli silnici vykácené stromy. Zaráží mne také to, že nás město o něčem takovém vůbec neinformovalo. Možná že to tedy umístilo na své vývěsce, ale kdo se tam má v tom vyznat?“ Obdobné názory má přitom více obyvatel, kteří nyní začínají sepisovat petici, kterou chtějí odevzdat na stavebním úřadě do desátého září.
Starosta Veselí nad Moravou Jaroslav Hanák je přesvědčen o tom, že lidé jen nedostali včas dostatek informací, a tvrdí: „Město rozhodlo, že udělá místní komunikaci v úseku Drahy - Dvořákova ulice, která bude určena výhradně pro osobní auta, což bude jasně deklarovat dopravní značení. Dopravní trasa pro auta zásobování či kamiony z toho v žádném případě nebude. Komunikace má naopak usnadnit obyvatelům sídliště cestu ve směru na Uherský Ostroh, neboť by již nemuseli projíždět přes centrum města,“ říká Hanák.
To stojí i v požadavku nespokojených obyvatel. „Nekompromisně požadujeme a rezolutně stanovujeme zásadu, že se vnitřní a objezdné komunikace sídliště Hutník nestanou doplňkovými spojkami silnic první třídy I/55 a I/54, takže nesmí přibrat do sebe provoz aut, která na sídlišti nezastavují, ale pouze jím projíždějí. K tomu musí být zabezpečený dohled a umístěny signalizační tabule, aby se něco takového nestalo,“ říká Smutný.
Město se rozhodlo ke změně panelové cesty díky plánu Správy železniční dopravní cesty modernizovat oba železniční přejezdy, které se ve zmíněném úseku nacházejí. „Již je rozhodnuto, že rekonstrukci obou přejezdů provedeme v roce 2010,“ sdělil Václav Maršalík, který upozornil, že zároveň bude mírně posunuta přípojná cesta od ulice Za Tratí, aby byla zajištěna větší bezpečnost účastníků silničního provozu.
Změnou panelové cesty v asfaltovou komunikaci by si obyvatelé Hutníku zkrátili cestu ve směru na Uherské Hradiště přibližně o půl kilometru, vyhnuli by se tím však častokrát přeplněnému centru města, což by pro ně mohlo znamenat podstatnou časovou úsporu.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace