Průmyslový areál v Hluku vydražila Fravena, dřevovýroba zůstává

Průmyslový areál v Hluku vydražila Fravena, dřevovýroba zůstává
Foto: ilustr.
Hluk Zprávy 24 / 02 / 2012

Vítězem dražby výrobního areálu v Hluku, který se loni v září prodal za 16,3 milionu, je česká společnost s nizozemským kapitálem Fravena. Společnost z Ládví, o níž licitátor Jaroslav Hradil prohlásil, že patří k „neznámým nováčkům“, je naopak pro podnikající v areálu známou firmou. Nizozemský vlastník Fraveny P. J. A. van Roij je totiž i společníkem a čtvrtinovým podílníkem Woodline CZ, která se výrobou dřeva zabývá v Hluku už tři roky. Tato „známost“ je pro majitele dalších firem sídlících v areálu dobrou zprávou. „Už nemusí žít v nejistotě, která je po dražbě přepadla. Ve městě by po případném stěhování podobné provozy nenašli. Navíc dřevovýroba, která byla v areálu dominantní už před dražbou, tak nejspíš nadlouho nezmizí,“ oddechl si jeden z podnikatelů, který sídlí v areálu.

?Magnet na spekulace
?
Bezmála 37 a půl hektaru zasíťované a pro podnikatele atraktivní plochy je v Hluku už dlouho magnetem na spekulace. Jejich kořeny sahají do listopadu 2009, kdy skončila v konkursu společnost FIm-Ex. V únoru 2010 ji pak následoval Wood Centre. Obě firmy hospodařily v areálu na stovkách metrů čtverečních. Mezitím se dřevovýroby ujala společnost Woodline CZ. „V roce 2009 převzala firma Woodline CZ výrobní závod v Hluku, kde se vyráběly speciální polotovary na výrobu dvou a třívrstvých parket. Tímto krokem expandovala společnost na trh vícevrstvých podlah,“ pochlubila se společnost ve svém internetovém profilu.
To je však stále jen začátek. „Městem se pak postupně šířily zprávy o tom, že je tady zájem jednoho z nadnárodních obchodních řetězců o stavbu supermarketu. Ten ale v centru ani nikde poblíž nevznikne,“ ujišťoval ještě loni místostarosta David Hájek. Spekulace o tom, že plochu v bývalé pile získá Kaufland, došly tak daleko, že je musel rázně utnout až jeho mluvčí. „Zájem o tuto lokalitu vylučujeme,“ prohlásil Michael Šperl.
„Olej do ohně“ nakonec přilil licitátor Hradil poznámkou, že vítěz dražby patří k neznámým. „Mohu říct, že vítěz dražby nebyl jednotlivec, ale firma, kterou jsme na dražbách dosud nepotkali. Vítězové jsou pro nás nováčky, neznámými lidmi,“ řekl Jaroslav Hradil ze společnosti Prokonzulta. A dodal: „Kaufland s příponou CZ, SK, akciová společnost nebo společnost s ručením omezeným ani žádná jiná společnost s podobným názvem se sice dražby nezúčastnila, to ale neznamená, že se některý ze supermarketů v Hluku nezačne třeba za rok stavět. Jsou známé případy, kdy firma kupuje pozemky s tím, že je dřív nebo později prodá.“

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace