První byl Jonáš

První byl Jonáš
Foto: sal  /  Jonáš Obdržálek, první miminko na Slovácku v roce 2016. Na svět přišel 2. ledna o půl čtvrté ráno v Uherskohradišťské nemocnici. Chlapeček měřil 48 centimetrů a vážil 3,1 kilogramu. Na snímku se šťastnou maminkou Martinou Korvasovou.
Uherské Hradiště Zprávy 04 / 01 / 2016

První miminko narozené v roce 2016 si v Uherskohradišťské nemocnici dalo na čas. Narodilo se až 2. ledna o půl čtvrté ráno. To se na porodním sále rozkřičel Jonáš Obdržálek. Chlapeček měřil 48 centimetrů a vážil 3,1 kilogramu. Rodiče překvapil, na svět přišel přirozenou cestou s desetidenním předstihem. „Porod byl náročný, ale docela rychlý. Za osm hodin bylo po všem,“ usmívala se Martina Korvasová, šťastná maminka z Uh. Hradiště. „Martinka byla statečná, je to silná ženská. Narozením dítěte nám život vlastně teprve začíná,“ svěřil se tatínek Zdeněk Obdržálek, který si porod nenechal ujít. Jméno pro chlapečka vybírala maminka. „Kdyby to byla holčička, jmenuje se Johanka,“ prozradila.
Jelikož rodiče ještě nejsou manželé, v červenci plánují svatbu. „Už jsme se chtěli vzít loni, ale kvůli sestře, která by nezvládla přiletět z Anglie, jsme svatbu odložili,“ vysvětlila maminka prvního miminka v uherskohradišťské porodnici roku 2016.

TOPlist