První byl Lukáš. Seznamte se...

První byl Lukáš. Seznamte se...
Foto: sal  /  Pavla Čarná z Popovic je šťastnou maminkou, její syn Lukáš je navíc prvním dítětem nového roku na Slovácku.
Popovice Zprávy 06 / 01 / 2014

Jmenuji se Lukáš Čarna, narodil jsem se 2. ledna krátce po tři čtvrtě na šest ráno jako první miminko uherskohradišťské porodnice roku 2014. Vážil jsem 3 600 gramů a měřil 52 centimetrů. I tak se může za šest let první školní den představit spolužákům chlapeček, kterého ve čtvrtek přivedla na svět Pavla Čarná z Popovic.
„Malý se měl narodit už na Štědrý den jako dárek pod stromeček, ale bylo mu u mě asi dobře, a tak nikam nespěchal,“ usmívala se šťastná maminka, jejíž porod proběhl rychle a bez komplikací. Okamžik zrození života si nenechal ujít ani tatínek Petr. „Už máme doma tříletou holčičku Evičku, která se na brášku moc těší,“ říká Čarná, která v únoru oslaví 30. narozeniny. „Lepší dárek jsem si nemohla přát. Lukášek je úplné zlatíčko,“ rozplývala se maminka, kterou primát roku 2014 překvapil. „Že budeme druhého ledna první, to mě opravdu nenapadlo.“
A přitom chybělo jen několik minut a z pomyslného porodního vítězství se radovala maminka ze Starého Města. „Miminko přivedla na svět jedenáct minut před půlnocí... Chvíli to přitom vypadala, že maminka porodí přímo o půlnoci, ale nakonec to zvládla dříve,“ uvedl Jiří Březina, primář porodnicko-gynekologického oddělení Uherskohradišťské nemocnice, kde loni přišlo na svět 1 095 dětí (549 chlapců, 546 děvčat).

TOPlist