První byla Anna Kristýna, stane se lékařkou?

První byla Anna Kristýna, stane se lékařkou?
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 26 / 03 / 2018

Lukáše střídá Anna Kristýna. 3 250 gramů vážící a 50 centimetrů měřící holčička byla prvním dítětem Uherského Hradiště roku 2018. Narodila se 1. ledna ve 23.06 hodin rodičům Kristýně Sabové a Juraji Prokopovi.
„Porod byl poměrně dramatický, kontrakce přišly o půl deváté večer a za půldruhé hodiny už byla malá na světě. Takový fofr jsem opravdu nečekala, štěstí, že na Nový rok byly prázdné silnice,“ usmívala se pětatřicetiletá maminka Kristýna Sabová, pro kterou to byl druhý a asi poslední porod. „Už máme pětiletého Juráška, který na malou zpočátku hodně žárlil. Asi už nečekal, že se o mě bude s někým dělit. Ale teď už je v pohodě, hodně mi pomáhá, je úžasný,“ svěřila se maminka, která na slavnostní vítání do obřadní síně uherskohradišťské radnice přišla bez manžela. „Je nemocný, stejně jako skoro celá rodina,“ vysvětlila absenci životního partnera.
„Výchova dětí je zřejmě nejdůležitější úkol, jaký na sebe bereme. Úloha rodičů je nenahraditelná, proto Aničce Kristýně přeju, aby měla krásný a pestrý život,“ popřál miminku Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, který kromě pamětního listu maminku obdaroval i částkou 10 tisíc korun. Jak s ní naloží? „Peníze dáme na spořicí účet stejně jako bráškovi. Hlavně na vysokou školu, kdyby z ní byla právnička nebo lékařka, to bych byla ráda,“ prozradila Sabová.

TOPlist