První byla Evička, pardon, Štěpánka

První byla Evička, pardon, Štěpánka
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 10 / 01 / 2017

Čtrnáct hodin čekala Uherskohradišťská nemocnice na první miminko roku 2017. Primát nakonec získala Štěpánka Půlpánová ze Strání, která vážila 3 050 gramů a měřila 47 centimetrů. Na svět přišla tři týdny před termínem a přinutila tak maminku strávit silvestr v porodnici…
„Opravdu jsem čekala, že přivítáme nový rok v klidu domova u stromečku. Ale Štěpánka rozhodla jinak,“ usmívala se Dagmar Ludvíková, šťastná maminka, která rodila už potřetí. A potřetí přivedla na svět holčičku. „I když jsme se snažili o chlapečka, protože doma už máme dvě holčičky, tak se to prostě nepovedlo. (úsměv) Ale i na holčičku jsme se moc těšili, nejvíc právě sestřičky - čtyřletá Zuzanka a dvanáctiletá Karolínka,“ pokračovala čtyřiatřicetiletá Straňanka, která čtvrtý porod neplánuje. „Už Štěpánka mi dala neskutečně zabrat. Kdybych u porodu neměla partnera a hlavně úžasnou porodní asistentku, možná bych to ani nezvládla,“ přiznala Ludvíková.
Jelikož v porodnici byla hospitalizována od silvestrovského rána, vůbec nečekala, že její holčička se stane prvním miminkem Uherskohradišťska roku 2017. Ale dala si na čas. „Po porodu jsem byla hlavně ráda, že je malá zdravá a v pořádku. Ostatní nebylo důležité,“ reagovala maminka, která s partnerem původně plánovala, že holčičce dají jméno Evička. Jenže tříkilový človíček jejich rozhodnutí změnil. „Nechtěli jsme, aby měla narozeniny, svátek a Vánoce během týdne,“ vysvětlila.
Malá Štěpánka kvůli pomalejší adaptaci po porodu strávila prvních pár dní života v inkubátoru, dnes už si ale naplno užívá maminčiny lásky.

TOPlist