První miminko roku je z Březové

První miminko roku je z Březové
Foto: sal  /  Byla první - Kateřina Zetíková z Březové je prvním miminkem roku 2009.
Uherské Hradiště Zprávy 13 / 01 / 2009

Prvním miminkem Uherskohradišťska je opět holčička. Pomyslnou štafetu po Barboře Popelkové převzala Kateřina Zetíková z Březové, která se mamince Kateřině narodila na Nový rok minutu po třinácté hodině odpolední. Vážila tři kila a měřila čtyřicet devět centimetrů.
„Holčičku jsme si přáli, takže jsme šťastní. Jelikož jsme si pohlaví nenechali prozradit, byla to trošku loterie,“ usmívá se devatenáctiletá maminka. „Ale stejnou radost by nám udělal i chlapeček, hlavní je přece zdraví,“ podotkla.
Malá si na svět trošku pospíšila, narodila se totiž o týden dřív, než měla nalinkováno od gynekologa. „Termín jsem měla až sedmého, ale už se jí asi v bříšku nelíbilo,“ říká čerstvá máma.
Ačkoliv si prodělala porodní debut, narození holčičky proběhlo bez komplikací. „Její porod určitě nebyl těžký, všechno šlo, jak má. Ale byl to přece jenom první porod,“ uvedla Ivona Ptoszková, náměstkyně pro léčebně-preventivní péči Uherskohradišťské nemocnice, která prvorodičce předala finanční dar (dva tisíce - pozn. autora) a kytici. „S přístupem sestřiček a lékařů jsem nadmíru spokojená,“ pochválila personál Zetíková.
Čtyřdenní Kačenka se má čile k světu, je zdravá a pořád hladová. „Ještě mám málo mléka, takže je na prsu skoro pořád,“ potvrdila maminka, která už přemýšlí o druhém miminku. „Až tak horké to nebude, ale určitě si ještě jedno pořídíme, aby malá nebyla sama.“

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace