První novorozenci roku mají jména filmových hrdinů

První novorozenci roku mají jména filmových hrdinů
Foto: sal  /  Prvním dítětem nového roku byl Kristián, který se narodil 9 hodin a 58 minut po půlnoci. Šťastnou maminkou je Gabriela Pavlačková.
Uherské Hradiště Zprávy 07 / 01 / 2019

Jméno, které proslavil herec Oldřich Nový, dostalo první miminko roku 2019 v Uherskohradišťské nemocnici. Kristián Michalík vážil 3 350 gramů a měřil 50 centimetru. Mamince Gabriele Pavlačkové z Veselí nad Moravou se narodil na Nový rok v 9.58 hodin.
„Termín jsem sice měla 1. ledna, ale počítala jsem, že malý přijde na svět o něco dřív. Že je nakonec prvním miminkem roku, je hezké, ale hlavně, že už to máme ve zdraví za sebou,“ svěřila se šťastná maminka, která do porodnice přijela krátce po silvestrovské půlnoci. „Když nebe rozzářily ohňostroje, malý asi nechtěl přijít zkrátka…,“ usmívá se devětadvacetiletá prvorodička.
I když je z Veselí nad Moravou, při volbě porodnice měla jasno. V Uherském Hradišti má totiž všechny lékaře, v Uherskohradišťské nemocnici byla také na předporodní prohlídce. Tatínek dítěte ji při porodu za ruku nedržel. „Nechtěl, měl trošku strach. Ale já to uvítala, někdy je to lepší,“ svěřila se Pavlačková. Jméno vybírali společně, dlouho se však nemohli shodnout. Ale nakonec vyhrál Kristián. „Věděli jsme, že to bude kluk. Holčičí jméno jsme proto nějak neřešili, ale jinak by to asi byla Ema nebo Vanesa,“ uvedla maminka.
Prvním občánkem Uherského Hradiště se stala Leontýnka, která se narodila 2. ledna v 10.40 hodin rodičům Elišce a Tomáši Chrástkovým. „Odjakživa jsem chtěla Leontýnku, asi mě inspiroval film Ať žijí duchové! A taky pracuju ve školce, nechtěla jsem sériové jméno,“ vysvětlila maminka Eliška Chrástková, kterou u porodu podporoval manžel se sestrou. „Už má tři syny, byla to velká podpora,“ pravila.
Leontýnku a její rodiče čeká přijetí v obřadní síni uherskohradišťské radnice, odkud si odnesou i dar v podobě 10 tisíc korun.

TOPlist