Puškařů bude víc, škola navýší kapacitu
Foto: iDobryDen.cz
O studium čtyřletého maturitního oboru Technik-puškař na brodské Střední škole - COPT je tak velký zájem, že zlínské hejtmanství rozhodlo o navýšení počtu studentů. Zlínský kraj coby zřizovatel školy rozhodl o tom, že ke 120 současným studentům přibude v novém školním roce ještě dalších šestnáct.
Vyšli jsme tak vstříc vedení školy, které o navýšení oborové kapacity požádalo. Jedná se o specifický technický obor s nadregionální působností. Navýšení oborové kapacity nebude mít vliv na schválený počet otevíraných tříd, ani nedojde k překročení celkové kapacity školy, vysvětlil Petr Gazdík, krajský radní zodpovědný za školství.
Žádaný obor v sobě kloubí manuální zručnost puškařského řemesla v kombinaci s ovládáním CNC strojů a výpočetní techniky. Absolventům poskytuje vzdělání pro práci odborníků státní správy v oblasti zbraní a střeliva, či ve zkušebnictví, opravách a výrobě. Absolvent také získá základní přípravu pro práci v bezpečnostních agenturách, případně u městské policie. Po doškolení ze střelby může rovněž pracovat jako instruktor pro vydávání zbrojních průkazů, doplnil Jan Vandík z tiskového odboru Zlínského kraje.