Radní pomýšlí na investice do Bronxu! Jednání o koupi už začala

Radní pomýšlí na investice do Bronxu! Jednání o koupi už začala
Foto: sal  /  Kunovický Bronx
Kunovice Zprávy 25 / 01 / 2018

Radnice v Kunovicích má opět políčeno na bytový dům v Novém dvoře. Po nezdaru v dražbě jí na stole přistála nabídka na odkoupení nemovitosti, která je z trojlístku bytovek v nejlepším stavu. Aspoň opticky. Zastupitelé už pověřili starostku, aby se současným majitelem jednala o možném odprodeji.
Ve hře je bytový dům, jehož majitelem jsou dvě společnosti, ve kterých podle výpisu z obchodního rejstříku figurují Jana Alagiová a Giorgio Bidoia. „Obdrželi jsme konkrétní nabídku, která však pro nás nebyla akceptovatelná,“ reagovala Ivana Majíčková, starostka Kunovic, které mají aktuálně pouze 14 městských bytů. „Všechny jsou samozřejmě obsazené, takže další zájemce musíme odmítat. Poptávka po městských bytech je přitom trvalá,“ dodala starostka.
Kunovický Bronx, jak se Novému dvoru přezdívá, však není ani zdaleka dobrou adresou. Bydlení v lokalitě na hranicích katastru je velmi problematické, chybí zde infrastruktura i občanská vybavenost. O dostupnosti školy, obchodu nebo lékaře ani nemluvě… „Lokalita byla v minulosti pro výstavbu bytů špatně vybrána,“ tvrdí Majíčková, která neprozradila, s jakým záměrem město do jednání o odprodeji půjde.
Nejpravděpodobnější variantou je však nejspíš zachování bytů. „Jedině tak pro sociálně slabé, nikdo jiný na Nový dvůr nepůjde. Ani mladé rodiny s dětmi, protože kolem dokola kromě družstva nic není. Je to děsivá lokalita,“ je přesvědčený Kamil Švestka, který před časem pobýval v sousedním Hluku.
Inkriminovaná nemovitost má 18 bytových jednotek, po devíti v každém čísle popisném. Jestli jsou všechny obsazené, na radnici ještě netuší. „Zástupkyně firmy každopádně uváděla, že všichni nájemníci mají smlouvy na dobu určitou, a nabízela nám bytový dům prázdný bez nájemníků,“ zdůraznila Majíčková s tím, že odpovědi na další otázky přinesou až první schůzky s majiteli. Zastupitelstvo jí dalo čas na vyjednávání do konce června.

autor: PETR ČECH
TOPlist