Radnice udeřila na vychytralé řidiče. Změnila parkovací aplikaci!

Radnice udeřila na vychytralé řidiče. Změnila parkovací aplikaci!
Foto: SAL, koláž DOBRÉHO DNE  /  Dobíjet si parkovací kredit přes počítač a každou půlhodinu přihodit korunu, to už není možné. Radnice zavedla nová pravidla.
Uherské Hradiště Zprávy 28 / 03 / 2018

Pohár trpělivosti přetekl, radnice zasáhla do nešvaru při placení parkovného přes internet! Řidiči v Uherském Hradišti totiž dlouhodobě zneužívali mezeru v systému krátkodobého parkování za korunu! Každou půlhodinu posílali „kačku“ z internetové aplikace, čímž parkoviště v centru města využívali jako záchytné. Vychytralí šoféři už ale „dostali přes prsty“…
„Situace už byla neúnosná. Lidé, kteří přijeli k lékaři nebo na úřad, často marně hledali volné místo. Bohužel, dobrý úmysl se stal nástrojem pro zneužívání zvýhodněné sazby. Ale ani mě to nepřekvapuje, je to realita a odraz současné doby,“ komentoval chování řidičů Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.
Radnice zavedla možnost krátkodobého parkování v centru za symbolickou korunu kvůli vyřízení záležitostí na úřadě, návštěvě lékaře nebo nákupu. Jenže brzy z výhody těžili jen „vyvolení“… „Když to jde, proč ne? Není to přece moje chyba, nedopouštím se ničeho nelegálního,“ uvedl pro DOBRÝ DEN jeden z vykutálených řidičů. Jaký fígl používal? Jednoduše se přihlásil do internetové aplikace SEJF, dobil si kredit a každou půlhodinu pak z tepla kanceláře platil korunu za parkovné. Aplikace řidiče dokonce upozornila, že už čas vypršel… „Za pracovní dobu jsem zaplatil šestnáct korun místo dvaceti na záchytném parkoviště, ale hlavně jsem měl auto před firmou. Teď abych běhal každou chvíli k automatu,“ reagoval řidič. U platby SMS podobná finta není možná, minimální „příhoz“ je totiž 15 korun.
A toto pravidlo radnice nově zavedla i u bezhotovostní platby skrz internetovou aplikaci! Zvýhodněná korunová sazba už platí pouze přímo u parkovacího automatu. „Když zjistíme nárůst zneužívání zvýhodněné sazby i u automatů, přistoupíme k další změně ceníku,“ zdůraznil starosta, který zavedení zvýhodněné sazby inicioval. Její zneužívání jej proto mrzí dvojnásob. „Sázel jsem na čestnost a poctivost lidí, řidičů. Ale když někomu stojí za to ušetřit na dlouhodobém parkování čtyři koruny, aby měl auto pod okny kanceláře, pak si o tom myslím své a nemá cenu to ani komentovat,“ dodal rozhořčeně Blaha.

TOPlist