Radnice už potřetí zkouší štěstí, naděje na proměnu areálu trvá
Foto: SAL, koláž DOBRÉHO DNE / Klíč k problému drží Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, která řeší stížnost jedné z firem
Hradišťské plány komplikuje firma, která poslala stížnost Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže
Léta chátrající sportovní areál u Základní školy Za Alejí v Uherském Hradiště má novou naději na proměnu v moderní sportoviště. Radnice se totiž zařadila do fronty čekatelů na dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Je však otázkou, jestli uspěje, protože už dvakrát vyhořela…
Stavební četa měla hřiště na Mojmíru obsadit už loni, kdy město vypsalo výběrové řízení s tím, že zemětřesení zaplatí z vlastní kasy. Jenže jeho plány zhatila jedna z firem, která vyslala do zbraně Úřad pro ochranu hospodářské soutěže poukázáním na diskriminační podmínky. Situace mě mrzí, lidem jsme rekonstrukci slíbili, ale máme svázané ruce. Stále čekáme na rozhodnutí úřadu, dřív se dál neposuneme, ale chceme být připraveni, komentuje aktuální stav Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, který počítal, že se práce rozjedou ještě do komunálních voleb.
Radnice intenzivně usiluje o proměnu chátrajícího školního areálu od roku 2016, kdy se poprvé snažila o ukrojení z dotačního koláče ministerstva školství. Jenže jeho stav zůstává tristní. Je to smutný obrázek. Od roku 1989, kdy jsem školu opustil, se na hřišti zastavil čas. Jen chátrá, jeho stav je žalostný, kroutí hlavou Tomáš Kopřiva, bývalý žák školy. A není divu. Radnice do areálu naposledy investovala po záplavách v roce 1997, kdy položila nový asfalt na dvou hřištích…
Ať už Uherské Hradiště dotaci získá, nebo ne, obyvatelé se dočkají fotbalového hřiště s umělou trávou, atletického tartanového oválu se čtyřmi dráhami, dvou víceúčelových hřišť, sektorů pro skok vysoký i vrh koulí a venkovních posilovacích strojů. Nově vybudujeme šatny, sociální zázemí, parkoviště a nainstalujeme mobiliář i areálové orientační osvětlení, dodal Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice.
Stavební práce se odhadují na 33,3 milionu korun, dotace však může náklady snížit až o patnáct milionů. Vyčkáme na výsledek prozkoumání stížnosti, a buď vypíšeme nové výběrové řízení, nebo navážeme na původní, napadené, podotkl mluvčí.