Ředitel ostrožské školy má předložit důkazy, že se do dětské stravy nedávaly zbytky jídel

Ředitel ostrožské školy má předložit důkazy, že se do dětské stravy nedávaly zbytky jídel
Foto: SAL, WEB, koláž DOBRÉHO DNE  /  Do roviny „tvrzení proti tvrzení“ se dostal problém, který hýbe Uherským Ostrohem. Dnes už bývalá pomocná kuchařka nejprve řediteli školy a poté na třídních schůzkách rodičům oznámila, že se do jídla dostávají zbytky stravy. Pod své tvrzení se podepsala i v zápisu, který signovali také starosta města Vlastimil Petřík a místostarostka Hana Příleská. Ředitel Petr Bělohrad ženu na druhý den propustil a tvrdí, že to nemá souvislost s „incidentem“ ve školní kuchyni. Manipulace s jídlem odmítl, škola zvažuje podání trestního oznámení.
Uherský Ostroh Zprávy 24 / 11 / 2019

Chceme důkazy, do středy 27. listopadu nám doložte svá tvrzení! To je úkol, který dali radní Uherského Ostrohu řediteli tamní základní školy Petru Bělohradovi. Ten vysvětluje skandál ve školní kuchyni, kde se měly do stravy dostávat zbytky jídel, snahou dnes už bývalé pomocné kuchařky pomstít se jemu a také kolegyním.

V kostce: Žena oznámila ve středu 13. listopadu nejprve řediteli školy a následně i rodičům na třídních schůzkách, že se k dětem dostávají porce také ze zbytků stravy. Ve čtvrtek byla bez práce, ředitel využil zákonnou možnost hodinové výpovědi v rámci zkušební doby. V pátek už v kuchyni pracovala nová síla. Zprávy o manipulacích s jídlem se začaly šířit prostřednictvím sociálních sítí a na malém městě se staly rychle tématem číslo jedna. Minulé pondělí o situaci jednala městská rada. Rozpravy se zúčastnil také Petr Bělohrad. Svoji „obhajobu“ opřel o prohlášení, jež předtím zveřejnil na školním webu a kterému většina radních nevěří.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM


banner
TOPlist