Ředitele divadla překvapil ministr Herman

Ředitele divadla překvapil ministr Herman
Foto: sal  /  Igor Stránský provedl ministra kultury Daniela Hermana Slováckým divadlem.
Uherské Hradiště Zprávy 15 / 09 / 2014

Financování Slováckého divadla v Uherském Hradišti je po verdiktu Zlínského kraje, který radnici pošle oproti plánu o dva miliony korun méně, plné otazníků. I proto divadlo navštívil ministr kultury Daniel Herman.
„Ministra jsem informoval o situaci, alfou a omegou jsou peníze. Přislíbil, že vyvine tlak, aby konečně spatřil světlo světa zákon o vícezdrojovém financování městských kulturních organizací (na provozu by se podílely stát, kraj a město - pozn. autora), což je jediné řešení pro menší města,“ informoval ředitel divadla Igor Stránský, který potřebuje pro zachování plnohodnotné profesionální scény 22 milionů korun na sezonu.
Město Uherské Hradiště může uvolnit 18 milionů, zbytek musí získat z jiných zdrojů. Zpátečka Zlínského kraje mu tak způsobila nemalé vrásky. „Když město peníze nesežene, může nám v nejhorším případě snížit příspěvek a budeme se otřásat v základech,“ varuje Stránský.
Ministr se podle něj ale nezajímal jen o financování divadla, ale i herce a repertoár. „Potěšilo mě, že ví, že hradišťské divadlo patří k celorepublikové špičce,“ uvedl ředitel.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace