Řešení pro rozhádané Podolí? Předčasné volby!

Řešení pro rozhádané Podolí? Předčasné volby!
Foto: ilustr., sal
Podolí Zprávy 14 / 08 / 2016

I měsíc po nočním odvolání starostky a místostarostky pulzují mezi obyvateli Podolí stále silné emoce. Transparenty, pískání i ostré osobní výměny názorů jsou tak pořád koloritem obce. Do dění v obci se proto v minulých dnech naplno vložil senátor Ivo Valenta, který v úterý přijel na radnici hledat východisko ze vzniklé situace.
„Jedinou možností jsou předčasné volby. Obě strany jsou natolik znesvářené, že hledat jiné řešení stejně nikam nevede. Apeluji proto na všechny politické strany v zastupitelstvu, aby jejich zástupci složili své mandáty a ministerstvo vnitra tak mohlo v obci vyhlásit nové volby. Ať sami občané rozhodnout, koho si přejí v čele své obce,“ uvedl senátor Ivo Valenta, který se v Podolí sekal s nespokojenými občany i dnešním vedením obce, aby si vyslechl stanoviska obou stran.
„Protože emoce jsou v Podolí velmi vyhrocené, nabídl jsem podolským zastupitelům i místním občanům uspořádání společné veřejné debaty v pondělí 22. srpna, na které by si obě strany mohly vzájemně vyříkat své argumenty. Nabídl jsem, že jsem ochoten se chopit role jakéhosi mediátora a společně s odborníky na obecní právo pomoci tomu, aby se situace v Podolí vyřešila především ku prospěchu místních občanů,“ dodal senátor, který je přesvědčený o tom, že odvolání minulého vedení obce bylo za hranou platné legislativy.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM

banner
TOPlist