Respirátory dorazily, ale jen do nemocnic

Respirátory dorazily, ale jen do nemocnic
Foto: ilustr. web
Slovácko Zprávy 16 / 03 / 2020

V noci na sobotu dorazilo do Zlínského kraje 2 800 respirátorů nejvyšší kvality. Má to ale háček, celou zásilku si rozdělí okresní nemocnice. „Pro sociální služby a lékaře v terénu, praktiky a stomatology respirátory nedorazily,“ sdělil hejtman Jiří Čunek. A dodal, že rozdělení respirátorů nemocnicím není jeho rozhodnutí. „Ministerstvo zdravotnictví doprovodilo zásilku podmínkou, že je to jen pro nemocnice. Budeme doufat, že příští zásilka už bude i s respirátory pro ostatní zdravotnická zařízení,“ dodal.
Sobotní zásilka pokryje potřebu nemocnic jen na několik dnů. Hejtman dále uvedl, že krajská sociální zařízení v kraji už mají problém s nedostatkem kvalitních respirátorů, některým zařízením navíc docházejí i roušky.
Akutní nedostatek roušek nejspíš donutí ambulance ke změně režimu. Předseda Okresního sdružení České lékařské komory Jan Píštěk informoval lékaře o tom, že kontakty na jednotlivá odběrová místa i datum začátku respirátorů budou zveřejněny na webu Zlínského kraje v pondělí 16. března. „Vážení kolegové, zvažte prosím každý jednotlivě změnu vedení své ambulance v situaci absence ochranných pomůcek. Komunikujte se svými pacienty v maximální míře elektronicky a pokuste se minimalizovat riziko vlastního infikování,“ napsal místním lékařům předseda Píštěk.
banner
TOPlist