Rezidenti si vydupali změnu v režimu parkování

Rezidenti si vydupali změnu v režimu parkování
Foto: sal
Uherské Hradiště Zprávy 22 / 08 / 2018

Stížnostem řidičů na pochybný systém záchytných parkovišť u vlakového nádraží a v ulici Na Stavidle odzvonilo. A přitom stačilo málo - nainstalovat digitální tabulku s nápisem REZIDENT, která řidiče informuje, že zbývající volná místa jsou určená už pouze pro majitele předplacených karet.
Radnice v Uherském Hradišti tak vyřešila dlouhodobý problém, kdy byla zasypána stížnostmi rozčílených řidičů. „Na parkovišti je patnáct šestnáct volných míst, ale u vjezdu svítí Obsazeno, co je to za nesmysl? A přitom přede mnou řidič projel,“ kroutí hlavou Kryštof Černý, který jezdí do Uherského Hradiště za prací.
„Řidiči nás skutečně upozorňovali, že závorový systém není funkční. I když na parkovištích byla volná místa, signalizace ukazovala Obsazeno. A když jiné vozidlo projelo, rozčilovali se ještě víc. Ale nejde o žádnou chybu systému nebo parkování „prominentů“,“ vysvětlil Zdeněk Procházka, místostarosta Uherského Hradiště, které na stížnosti zareagovalo instalováním světelného nápisu Rezident. Když tedy v režimu Obsazeno svítí zeleně Rezident, volná parkovací místa jsou určená pro držitele předplacených karet. „Jde o běžný systém, který se praktikuje třeba i ve Zlíně,“ dodal Procházka.
Předplacená karta stojí tisíc korun na tři měsíce nebo čtyři tisíce na celý rok. Rezidenti však mohou na záchytných parkovištích obsadit maximálně čtvrtinu kapacity.

TOPlist