Řezníček: DDM jako rodinný podnik? To už nehrozí

Řezníček: DDM jako rodinný podnik? To už nehrozí
Foto: ara  /  Aleš Řezníček
Uherský Brod Zprávy 02 / 11 / 2012

Pro začátek jen prázdný stůl, pořadače a složky pouze s nejnutnějšími dokumenty a „vyčištěný“ notebook. K tomu podřízení, které musíte přesvědčit, že právě vy jste tím, kdo dokáže brodskému Domu dětí a mládeže vrátit pověst. O tu přišel v létě poté, co se na světlo dostala informace, že bývalá ředitelka Soňa Kunčarová zaměstnávala svého syna, dceru, bývalého manžela a několik kamarádek. Krátce předtím městská rada odmítla Kunčarovou potvrdit ve funkci, i když podle výběrové komise vyhrála konkurz. V novém výběrovém řízení nakonec uspěl městský strážník a bývalý zaměstnanec DDM Aleš Řezníček.
„Určitě sedím na horké ředitelské židli, ale mám jasné plány, kam dům posunout,“ říká Řezníček. „Do neznámého prostředí jsem ale nenastoupil. Už dříve jsem sedm let pro DDM pracoval v oddělení tělesné výchovy a sportu, které za bývalého vedení zaniklo. Jeho návrat patří k mým prvním úkolům. Jednání se zástupci škol už mám za sebou, spolupráce se rozjela.“

?Proč právě sázka na sport?
K městu vždy patřila dětská, žákovská a uherskobrodská sportovní liga. Šlo v podstatě o celoroční pořádání soutěží pro žáky i studenty. Na konci roku všechno vrcholilo vyhlášením sportovců a předáním cen. Školy vzájemná klání zajímala, samy si navrhovaly nejlepší sportovce. Byla to tradice, která neměla skončit. Vždyť nám ji záviděli i v Hradišti. Jistě, DDM sice mělo sportovně-taneční oddělení, ale z větší části se věnovalo jen tanci.

?Část veřejnosti vnímala DDM jako „rodinný podnik“...
To už ale není pravda, všichni zaměstnaní příbuzní bývalé ředitelky odešli. Současný osmičlenný pedagogický tým funguje podle mých představ a jsem přesvědčen, že dům posune o kus dál.

?Součástí DDM je i dnes zavřená budova v Maršově. V čem je problém?
V zařízení, které ze studní připravuje pitnou vodu. Ta se proto musí dovážet. Oprava přijde na zhruba sto tisíc korun a je otázkou, jak rychle město dokáže situaci vyřešit. My chceme Maršov nabídnout široké veřejnosti, především je nutné upravit vyšší ceny pronájmu směrem dolů. Budova, která slouží po rekonstrukci jako středisko ekologické výchovy, je náročná na údržbu. Je tam třeba zaměstnat uklízečku, kuchařku a někoho na zásobování. Momentálně tam žádný provoz není, ale pokud někdo projeví zájem třeba o víkendové ubytování nebo akci, vše dokážeme zajistit.

?Jak se vlastně z městského strážníka stane ředitel Domu dětí a mládeže?
Otázku bych obrátil třeba takto - jak se z někoho, kdo dělal dlouhé roky ve školství, stane strážník? Pracoval jsem šest roků jako tělocvikář na ZŠ Pod Vinohrady, jenomže jsem neměl aprobaci. Při ubývání dětí a snižování počtu zaměstnanců jsem se tedy přihlásil do konkurzu na městského strážníka. A vyšlo to. Práce mě sice bavila, ale stále mě to táhlo k dětem. Možná je to náhoda, ale zase u toho byl ředitel školy Pod Vinohrady Zdeněk Moštěk. Jeho nabídky jsem před lety využil a začal učit. Nyní to byl on, kdo mi pomohl zorientovat se v roli ředitele DDM, který dočasně vedl. Na stole mi toho totiž po bývalém vedení mnoho nezbylo…

autor: JAROSLAV CHUDARA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace