Roční čekání se hasičům z Vések vyplatilo

Roční čekání se hasičům z Vések vyplatilo
Foto: Jan Pášma  /  Nové auto dobrovolných hasičům z Vések předal starosta Stanislav Blaha.
Uherské Hradiště Zprávy 18 / 12 / 2022

Trpělivost růže přináší. O pravdivosti přísloví se přesvědčili dobrovolní hasiči z Vések, kteří si po ročním čekání převzali klíče od nového vozidla. Radnice v Uherském Hradišti za něj zaplatila skoro milion korun, staré už dosluhovalo, mělo odslouženo 18 let.

„Když jsme oznámili, že hasičům z Vések koupíme nové auto, ani ve snu mě nenapadlo, že jej předáme po více než roce. Takové jsou ale dnes dodací lhůty. Ale hlavně, že je auto doma, tak ať hasičům slouží dlouho a dobře,“ vysvětlil prodlení Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, s tím, že původní vůz hasičů vyjel z výrobní linky v roce 2004. „Stále více času tak trávil v servisu, jeho provoz už ani nebyl příliš efektivní. Cílem města je vybavit dobrovolné hasiče spolehlivou technikou,“ zdůraznil starosta.

Nový klenot hasičů má 9 míst k sezení, základní požární příslušenství, výstražné světelné i zvukové zařízení, včetně megafonu, prostor pro uložení materiálu a tažné zařízení.

Město Uherské Hradiště vybavuje pět jednotek dobrovolných hasičů průběžně podle možností, před pěti lety se nového vozu dočkali v Jarošově, opravou prošla hasičská zbrojnice v Míkovicích, a pravidelně investuje do obměny techniky a vybavení, jako třeba čerpadel, vysílaček nebo zásahových oděvů. „Dobrovolní hasiči jsou důležitou složkou nejen při mimořádných událostech, ale často jsou také hybateli společenského dění v místních částech, spoluorganizují úklidové akce, podílejí se na kulturních událostech nebo akcích pro děti. Nezanedbatelný je jejich přínos v požárním sportu,“ ocenil hasiče Blaha.

Tagy článku

TOPlist