Rok 2008 se chýlí ke konci... Vydařil se podle vašich očekávání?

Rok 2008 se chýlí ke konci... Vydařil se podle vašich očekávání?
Zprávy 30 / 12 / 2008

Václav Huňka, Kostelany nad Moravou
Ze svého pohledu to hodnotím pozitivně. Bylo dobře, je dobře. Ale podstatně hůře to dopadlo v celosvětových hospodářských poměrech. Krize přinesla nespočet problémů a je třeba mít na paměti následující rok, který se bude odvíjet z následků tohoto propadu.

Vlastimil Vyskočil, Veselí nad Moravou
Tento rok byl pro mě proměnlivý. Co se tedy zaměstnání týče. Usmálo se na mě štěstí a našel jsem si práci, ale moje spokojenost neměla dlouhého trvání, neboť jsem ji potom ztratil. A zdravotně to taky není ono, se zdravím jsem stále na štíru.

Vojtěch Johaník, Uh. Hradiště
Všichni jsme zdraví, přežili jsme další rok. Mně bylo hezky, ale co mě opravdu zklamalo, tak byli naši fotbalisté. Těm se nedařilo, což mě velmi překvapilo. Čekal jsem mnohem větší úspěch. Pomalu jsem nás viděl postupovat, a my jsme raději pustili Turky.

Martin Švehlík, Uherský Brod
Rok ještě ani neskončil, přitom už mi spousta věcí vypadla. Pátrám v paměti, ale na celý průběh si bohužel nevzpomínám. Co se mi ale vybaví, tak jsou jen pěkné momenty, takže můžu říct, že to stálo za to.

František Eliáš Cvek, Osvětimany
Řekl bych, že poslední roky a hlavně ten letošní přestávají být důležité některé věci. Dle mého se snižuje cena hmoty a peněz a lidé jsou nuceni si více vážit toho podstatnějšího, jako je například čistá voda, zdravé děti. Zvýšila se jejich aktuálnost v současnosti a v budoucnu to bude ještě globálnější.

Antonín Dobeš, Staré Město
Rok 2008 bych zahrnul mezi ta pozitivní léta. Z mého hlediska se vedlo dobře. A jsem docela překvapený z politiků. Letos vládli poměrně slušně a jednali rozumně, ale nyní bohužel nastala situace, že budoucnost vypadá bledě.

Gabriela Ráczová, Moravský Písek
Letos se mi to vůbec nelíbilo, tak bych se nad tím raději ani nepozastavovala. Prošla jsem mnoha změnami, které byly ve většině případů zlomové. Naštěstí se v závěru začalo dařit, a tak konec dobrý, všechno dobré.

Zdeněk Petřík, Polešovice
Opomenul bych mé zdary a nezdary a spíše bych se pozastavil nad všeobecným hodnocením událostí. Světem se rozšířila ekonomická krize, která bude ještě dlouho doznívat, a proto nepovažuji toto období za příliš radostné.

Lucie Dorotíková, Stará Ves nad Ondřejicí
Rok 2008? Velká smůla. Hned druhý den jsem podstoupila plastiku křížového vazu v koleni. Jelikož to byla za osm měsíců druhá operace na stejné noze, vůbec nebylo lehké dostat se zpět do normálu. Teprve nedávno jsem se začala pohybovat bez omezení, bolest však často cítím.

Vladimír Vychodil, Uherské Hradiště
Nastalo několik změn. Pokud bych měl zhodnotit současnou situaci, nevyhnul bych se vulgárním výrazům. Já jsem zaplať pán bůh už nějakou chvilku v důchodu, ale tato doba mi přijde jako poněkud postavená na hlavu a dále škoda hovořit.

Blanka Němcová, Mařatice
Třebaže mně se rok povedl, moc šťastný pro spoustu druhých nebyl. Hlavní příčinou je ekonomická situace, by bylo třeba, aby se co nejdříve zlepšila. A co výjimečného se stalo. Tak snad to, že manžel slavil jubilejní padesátiny.

Jaromír Hlůšek, Uherský Ostroh
Nepocítil jsem žádnou zásadní změnu. Průběh byl poklidný. Z celkového hlediska si myslím, že se politická situace u nás zvládla jakž takž úspěšně a vzhledem k ostatním národům se prozatím dá vzít pozitivně i ta ekonomika.

Pavel Uhlíř, Těmice

Já považuji rok 2008 za jeden z těch lepších. Zvládl jsem to, z čeho jsem měl obavy, takže jsem nadmíru spokojený. Úspěšně jsem se dostal k maturitě a upřímně se mi ulevilo. Teď už ji jen zvládnout.

Dagmar Křápková, Uh. Hradiště
Osobně se mi dařilo průměrně, ale současnou celkovou situaci nelze okomentovat dobrými slovy. Již na začátku roku jsem předpovídala samé katastrofy a myslím, že nejsem sama, kdo si přeje, aby už to bylo za námi.

Borek Seehák, Kostelany nad Moravou
Každý rok může být lepší, ale taky horší. Někdy jsme nahoře, podruhé dole. Já sám jsem si vedl prospěšně. Zdravotně se cítím výborně, pracovně si nestěžuji. A nějaké změny… Změna je život.

Dagmar Matějíčná, Uherské Hradiště
V roce 2008 jsem zažila perné chvíle. Toto období pro mě bylo zlomovým bodem, co se týče zdraví. Potýkala jsem se s potížemi, takže nemám příliš mnoho dobrého co říct. Můžu jen doufat, že snad bude všechno dobré.

Jitka Jankůjová, Bystřice pod Lopeníkem
Rok 2008 nebyl příliš pozitivní z hlediska sportu. Hraji fotbal a nová sezona se nám nevydařila podle přání. Zbytečně jsme ztratily body, a místo útoku na nejvyšší pozice teď trochu strádáme.

Agáta Maňásková, Uherské Hradiště

Mé pocity jsou takové půl napůl. V něčem se to dalo, jinde to bylo horší. Nikdy všechno nevyjde stoprocentně. Zdravíčko pokulhávalo, ale naopak v osobním životě to zase tak hrozné nebylo.

Anna Šmídová,Uherské Hradiště

Hodnotím jej pozitivně. V mém věku si žiji v pěkném penzionu, což je pro mě jedna velká jistota. Zdraví mi také slouží, i celé mojí rodině. To je důležité. Jediným mínusem letošku jsou politické a hospodářské poměry. Člověk má určité úspory a bojí se o ně. To se dotýká také mě.

Radim Omelka, Bílovice

Přestože se nic nového neudálo, příliš radost nemám. Chtěl bych najít práci, pokouším se získat nějaké místo, ale stále se nepotkávám s úspěchem. V porovnání s předešlými roky jsou ostatní záležitosti v normálu.

Alena Kleinová, Uherský Ostroh
Člověku vždy něco schází, a i kdyby sebevíc chtěl, jeho život se neodvine do detailů podle přání. Nadáváme, ale může být ještě hůř. Někteří lidé jsou na tom zdravotně špatně, nachází se v různých nezáviděníhodných situacích, tak bychom vždy měli být rádi za to, co máme.

Milan Snopek, Podolí
Opravdu za moc to nestálo. Poslední doba přinesla jen spoustu problémů. Například u situace s nemocenskými nevycházím z údivu. A nejlépe se budou mít ti, co nedělají. Berou peníze od státu, nic neplatí, všechno propijí, a mnohdy ještě nasávají na dluh.

Petr Jakeš, Uherské Hradiště
Mně se průběh líbil. V mnoha věcech jsem dosáhl svého cíle. Konečně jsem si koupil auto, po němž jsem delší dobu toužil. A poté jsem odcestoval na pracovní pobyt do Srbska, kde jsem strávil půl roku.

Klára Kvasničková, Hluk
Hodnotím to jakž takž. Velkým přínosem pro mě bylo nalezení zaměstnání, které mě velmi naplňuje. Pracuji navíc v příjemném kolektivu. To je velké plus. Trochu lepší mohla být politika a zdravotnictví. Ceny jsou vysoké, příjmy nízké.

Jan Zálešák, Osvětimany

Rok bych zhodnotil jako nepříliš úspěšný asi jako většina lidí. V celém světě se odrazila finanční krize, která byla impulzem pro zvýšení nezaměstnanosti. Pracovních příležitostí je tudíž méně a já sám se marně pokouším v této oblasti prosadit.

Darina Zvoničová, Veselí nad Moravou
Slyšela jsem, že data s osmičkou nebývají nijak zvláště vydařená. Musím jedině souhlasit, protože ani mně nepřinesl rok 2008 žádnou velkou změnu k dobrému. Ale nikdy není tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.

Milan Hrabec, Buchlovice
Všichni víme, čím svět prošel. Nepříznivý vývoj společnosti se odrazil v činnosti každého jedince. Proto rok ze svého hlediska hodnotím kladně, protože se mi vyhnulo to, co potkalo mnoho lidí - ztráta práce. Já ji stále mám.

Libor Škrabálek, Traplice

Letos to stálo za zlámanou grešli. Potýkal jsem se s nepříjemnými zdravotními problémy, které mají následky. Nebyl jsem však jediný, koho trápilo zdraví. Moje maminka si poležela v nemocnici. Rok bude za chvíli pryč a doufám, že s ním i vše špatné.

Pavel Duda, Kostelany nad Moravou

V roce 2008 se mi paradoxně dařilo finančně podstatně lépe než předtím. Rozvíjeli jsme bydlení, opravujeme, doděláváme. Děti jsou šikovné, ve škole poslouchají, zdravíčko neschází, takže můžu vyjádřit jedině spokojenost.

Václav Mudra, Rynárec u Pelhřimova

Já osobně jsem si počínal úspěšně. Co jsem potřeboval, v tom jsem vždy slavil úspěch. A co říct k celkové situaci? Snad jen to, že rok 2008 byl sice špatný, ale 2009 bude horší, přesto však lepší než 2010.

Jan Tomeček, Břestek
Nebylo to úplně nejhorší. Něco se povedlo míň, něco víc, tak to chodí vždycky. Roky navazují na sebe, a proto ani ten letošní nijak nevybočil z řady ostatních let. Co se mě týče, tak zavládla celková spokojenost.

Blanka Hřibňáková, Veselí nad Moravou

Rok byl jako každý druhý. Hodnotím to dobře i špatně. Jak kdy. Událo se něco pozitivního, nevyhnula jsem se ani negativům, ale mám si stěžovat? Třeba přijdou lepší časy, i když teď si tím nejsem příliš jistá.

Michal Vojtek, Staré Město

Měl jsem problém s prací, který jsem naštěstí v dobrém vyřešil, takže rok byl pro mě skvělý. Samozřejmě se někdy nedá vyhnout nepříjemným věcem, taková doba nikdy nepřijde. Jen mě mrzí, jaké problémy teď mají nezaměstnaní, a upřímně jim přeju, aby našli práci.

Michaela Grondžáková, Uherské Hradiště
Rok 2008 nebyl vůbec pěkný. Naopak bych jej hodnotila jako hrozný. Nedařilo se ani mně, ani v celkovém měřítku lidstvu. Myslím, že následující období ale bude ještě mnohem horší. Abych ale jen nenadávala, zdravotně bylo vše v pořádku.

Günter Neumann, Vídeň (Rakousko)
Tento rok byl docela dobrý, ale upřímně myslím, že ten následující bude horší. A my nevíme, o kolik horší. Ale vypadá to docela bledě. Mně se dařilo, vyhnuly se mi zdravotní problémy, rodina byla v pořádku, takže se cítím skvěle.

Lenka Sedláková, Boršice
Změny poslední číslice v datu roku si nějak nevšímám. Pro mě je to stále stejné. Beru to, jak to jde za sebou, a nějakými velkými změnami neprocházím. Vše se nachází v pořádku, v práci jsem spokojená, v rodině i vztazích také.

Štěpánka Pokorníková, Žlutava
Prošla jsem mnoha změnami, hodně věcí dostalo novou podobu. Řešila jsem problémy ve vztazích, spousta lidí také onemocněla. Celkem to tedy hodnotím negativně. Ale věřím, že příští rok bude lepší.

Lucie Barčíková, Uherský Ostroh
Začátek vypadal nadějně, ale ke konci nabralo všechno jiný spád. Osobně si na nic nestěžuju. Potkaly mě samé dobré věci. Našla jsem nového přítele, upěvnila kamarádské vztahy a v rodině mám dobré zázemí.

Jaroslav Jakeš, Uherské Hradiště
Dlouhou dobu jsme o ničem nemohli mluvit, ale proč bych to teď neřekl. Dle mého za všechno může Paroubek a komunisti. Já volím ODS a myslím, že teď to nebylo a není tak špatné.

Pavel Magnusek, Žeravice
Prodáváme bižuterii a v této oblasti se nám daří. Co se týče dění v republice, mám dojem, že to jde od desíti k pěti. Zapomíná se na důchodce a přestárlé občany. V tomto směru je to velmi špatné. A co se krize týče, ta se ještě znásobí.

Karel Gbelec, Veselí nad Moravou
Nezařadil bych jej mezi nejúspěšnější období. Hlavně z toho důvodu, že se ze mě po studiu stal pracující člověk. Pohybuji se v automobilovém průmyslu a vím, jak krize zasáhla naše kooperující podniky. Kladně hodnotím volby, protože podle mě se ODS držela motta: Chudým brát a bohatým dávat. 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace