Rozkol ve Zdravém Hradišti. Tři zastupitelé pokračují jako nezávislí

Rozkol ve Zdravém Hradišti. Tři zastupitelé pokračují jako nezávislí
Foto: ilustr., web
Uherské Hradiště Zprávy 12 / 07 / 2014

Politické hnutí Zdravé Hradiště (ZH) opustili čtyři zakládající členové. Tři z nich, zastupitelé Ludmila Hanáková, Blanka Vyoralová a Lubomír Magdálek, tak dokončí svůj mandát jako nezávislí. Důvodem jejich kroku, který s nimi učinil i Michal Taft, je předseda Stanislav Mikula. Všichni se od jeho osoby nyní distancují. Mikula odmítá situaci příliš komentovat.
„Největší a nepřekonatelný problém spatřujeme ve způsobu jednání a komunikaci předsedy Zdravého Hradiště. Jeho hlavní nástroje dialogu jsou napadání a obviňování, čímž si uzavřel cestu k další spolupráci a komunikaci s mnoha lidmi,“ uvedli ve společném prohlášení zastupitelé a dnes už bývalí členové ZH Ludmila Hanáková, Blanka Vyoralová a Lubomír Magdálek. „Určitě ale nejde o blesk z čistého nebe, problémy se táhnou už minimálně dva roky,“ dodali unisono.
Předseda ZH a kandidát na senátora Stanislav Mikula však jakýkoliv konflikt popírá. „S nikým jsem problém neměl, je to jejich rozhodnutí, jako příčinu odchodu uvedli osobní důvody,“ reagoval Mikula, předseda ZH, pro kterého jde o uzavřenou záležitost. „Je to prostě životní realita, to se stává. Lidé odcházejí a přicházejí, ve firmách i politických stranách. Plány a program našeho hnutí však zůstávají stejné. K jejich prosazení máme řadu nových schopných členů,“ dodal Mikula.
Zdravé Hradiště tak už nemá v zastupitelstvu jediného vyslance. Mikula rezignoval na post loni v lednu. Štafetu po něm převzala Vyoralová, která teď ukončila členství společně s Hanákovou a Magdálkem. „Stále máme právo na tři zastupitele, to však musí členové, kteří vystoupili z našeho hnutí, odstoupit a uvolnit místa náhradníkům. V opačném případě je to signál, že se schovají stejně jako straničtí odpadlíci v parlamentu, kteří díky svým stranám získali posty, ale už je pak nezastupují a jen čerpají výhody,“ zdůraznil Mikula. „Do komunálních voleb nás čeká už jen jedno zastupitelstvo, při hlasování zvedneme ruku pro dobro Uherského Hradiště. O rezignaci nepřemýšlíme, zvolili nás občané coby osoby,“ shodují se bývalí členého ZH, kteří jsou připraveni pokračovat v komunální politice. Na jaké kandidátce se objeví, je však zatím předčasné spekulovat.

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace