Rozrostou se cyklopruhy?

Rozrostou se cyklopruhy?
Uherský Brod Zprávy 16 / 07 / 2009

Stále houstnoucí síť cyklostezek je věčným tématem. Jak jsou na tom ale takzvané cyklopruhyK? Tedy rozdělení ať už silnice či chodníku na část pro auta, chodce a pro cyklisty. Vpravdě nejedná se o žádnou turistickou atrakci. Vždyť kdo by se jel projet po cyklopruzích podél mezinárodní silnice? Spíše se jedná o bezpečnostní vložku na místech, kde by samotná cyklostezka vznikla jen stěží. První takovou vlaštovkou je v Uh. Brodě cyklopruh v ulici U Korečnice. A možná budou další.
„Zajímavá novinka, ale asi bych se tudy přesto bála jet. Ale pro ty, kteří tudy jezdili i předtím, to bude možná přínosem. Spíše by se mi líbilo, kdyby byl širší chodník a až ten byl rozdělený, ale asi je to jen psychologické. Když vás má někdo srazit, tak mu v tom obrubník nezabrání,“ zamýšlí se nad funkcí cyklopruhů Martina Králová.
Ač je v kopcovitém Brodě cyklistika brána spíše jako sport než jako způsob dopravy, přesto radní o rozšíření cyklopruhů budou uvažovat.
„Očekáváme převedení Vlčnovské ulice na město. Jakmile se tak stane, chtěli bychom zde vyznačit na silnici pruhy tak, jako je tomu nyní U Korečnice,“ prozradil místostarosta Uh. Brodu Pavel Josefík. A co chodníky? Budou i ty v Brodě rozdělené?
V okolí centra se již dlažba vyměňuje. Jak je však patrné, bez cyklopruhů.
„Ve městě je to problém. Není jednoduché rozšířit chodník, ale myslím si, že v centru města to vzhledem k počtu cyklistů není potřeba,“ dodal Josefík. Jiná věc je však například chodník přes Těšov a Újezdec. Ten se totiž bude spolu se silnicí kompletně rekonstruovat a myšlenka jeho rozdělení už padla.
„Je hezké, že za Újezdcem začíná cyklostezka, ale rád bych se tam nějak bezpečně dostal. Na kole to jakž takž jde, ale já raději jezdím na bruslích. Rozdělený chodník s velkými dlaždicemi by třeba pomohl,“ myslí si Tomáš Martinák. A jeho přání mu možná radnice splní.
„Nevíme zatím, zda vyhovuje šířka chodníku. Bude to nejprve muset posoudit odbor dopravy. Pokud to ale bude možné, chtěli bychom pokládat vhodný typ dlažby a oddělit tak pruh pro chodce a kola,“ vzkázal dobrou zprávu závěrem místostarosta.

 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace