Rubaniska, chata bez vody a elektřiny, patří skautům

Rubaniska, chata bez vody a elektřiny, patří skautům
Foto: Ilustrační foto
Uherský Brod Zprávy 21 / 03 / 2019

Brodští skauti nakonec nebudou muset zaplatit za chatu Rubaniska a pozemky v jejím okolí ani korunu. Zastupitelé jim budovu, která město jen provozně zatěžovala, věnovali. Dárek má hodnotu přesně 47 158 korun (chata 39 728 Kč, cena pozemků 7 430 Kč).
V chatě, která je bez vody a elektřiny, jsou skauti už dvacet let jako doma. Tak dlouho ji mohli bezplatně využívat, především jako zázemí pro pobyt dětí v přírodě a edukační víkendy pro rádce družin. To vše jen na základě ústní dohody s brodským Domem kultury.
První smlouvu nakonec nepodepsali skauti, ale myslivci. „V roce 2017 město Uherský Brod uzavřelo smlouvu o výpůjčce 60 m2 v přízemí chaty a smlouvu o výpůjčce na 20 m2 v suterénu chaty s Mysliveckým spolkem Podhájí - Újezdec pro skladovací účely,“ uvedla Elen Sladká, mluvčí Uherského Brodu.
Dnes je ale všechno jinak. „Skauti chatu dlouhodobě užívají a mají možnost získat dotační prostředky na její opravu a celkovou rekonstrukci. Proto bylo vhodné chatu darovat. Skauti jsou spolek, který se věnuje dětem a jejich všestrannému rozvoji. V podmínkách převodu také bude, že objekt se nebude moci prodat a musí nadále sloužit svému účelu,“ vysvětlil radní David Surý, který má majetek města v kompetenci.

TOPlist