Samopalníci obsadili dům v Bílovicích. Majiteli prý někdo vyhrožuje smrtí!

Samopalníci obsadili dům v Bílovicích. Majiteli prý někdo vyhrožuje smrtí!
Foto: koláž DOBRÉHO DNE
Bílovice Zprávy 30 / 08 / 2017

Bílovice obchází strach, obyvatele pohlcuje panika. Jeden z rodinných domů podél hlavní silnice hlídali minulý týden policisté se samopaly! Kdo nebo co je zalarmovalo, o tom je možné jen spekulovat. Policie totiž na případ uvalila embargo, informace dokonce nemá ani starosta obce.
„Nesmím podávat žádné informace, nikomu,“ reagovala Milena Šabatová, mluvčí uherskohradišťské policie. V obci se ale šušká, že majiteli domu v souvislosti s jeho obchodními aktivitami někdo vyhrožuje smrtí... „Nevím, co se děje. Stále čekám, že mě policie kontaktuje. Jelikož kolem denně projíždím, tak vím, že tam policie hlídkuje už třetím dnem. Ale to je všechno. A stejnou odpověď jsem dal včera radním,“ reagoval na páteční dotaz Petr Fusek, starosta Bílovic, který chápe rozpaky a strach lidí, bydlících v blízkém okolí. „Ale bohužel nemám žádné informace, abych je dokázal uklidnit,“ posteskl si starosta.
Policie každopádně hlídalarodinný dům, který zhruba před rokem změnil majitele. „Ozbrojení policisté v neprůstřelných vestách dům střeží už třetí den. Jakmile jeho majitel dojel v Audi SUV, hned jej obklíčili. Jeden mu pak sebral klíčky a s autem odjel směrem na Zlín,“ popsal jednu z akcí pro DOBRÝ DEN soused, podle kterého policisté hlídali dům ve dne v noci. „Viděl jsem je i v maskáčích schované v sousední zahradě. Když jsem chtěl zjistit, co se děje, odmítli cokoliv říct, protože probíhá vyšetřování. Ale ten pocit, když chodíte kolem borců se škorpíky, není zrovna příjemný,“ svěřil se. Majitele domu podle něj policisté neodvezli, zůstává zřejmě doma. „U domu často parkovala auta slovenských značek, takže je majitel asi Slovák, ale to je jen má domněnka. Do života v obci se totiž nezapojuji,“ poznamenal další ze sousedů, který odmítl zveřejnit jméno. Katastr nemovitostí však jako majitele uvádí muže z Polešovic.
O vážnosti případu každopádně svědčí chování policistů při návštěvě fotografa DOBRÉHO DNE, který si připadal jako zločinec. Na chodníku jej kompletně prošacovali a nakonec upozornili, aby se fotografie nikde neobjevila, z obav před zmařením vyšetřování.

autor: PETR ČECH
TOPlist