Šampionka mezi ještěrkářkami je z Babic

Šampionka mezi ještěrkářkami je z Babic
Foto: sal  /  Wladyslawa Houšťová z Babic, mistryně republiky v manipulaci s vysokozdvižným vozíkem.
Babice Zprávy 05 / 11 / 2014

Kdo je nejlepší českou ještěrkářkou? Wladyslawa Houšťová z Babic. Sedmapadesátiletá bodrá žena ovládla mistrovství republiky v manipulaci s vysokozdvižným vozíkem v Praze, když za sebou nechala 33 soupeřek. A přitom vůbec netrénovala, jen využila své letité zkušenosti.
Její úkol nebyl vůbec jednoduchý. Co nejrychleji měla na určeném místě postavit věž z osmi rozházených a očíslovaných palet. „Prázdné jsou poměrně lehké, pak stačí málo zavadit lyžemi a spadnou,“ říká šampionka, která v disciplíně prokázala největší zručnost, přesnost, ale i rychlost. Věž postavila za 3:12,41 minuty. Za nejlepším mužem Jindřichem Nekolným z Berouna zaostala jen o 40 sekund. „Velkou roli sehrála i psychika, pevné ruce a zkušenosti,“ pokračuje žena, která se manipulací s vysokozdvižným vozíkem živí už 32 let. A původně přitom přišla jen na brigádu...
„Práci jsem si zamilovala, za nic bych neměnila. Když do podniku přijedou Pražáci, hned mají oči v sloup, jak mě uvidí za volantem. Ale vzápětí se omlouvají s tím, že jezdím lépe než chlapi,“ usmívá se Houšťová, která je při ukázkové spolupráci s řidičem schopná vyložit plný kamion i za osm minut. Denně najede dvacet kilometrů.
Když začínala, jezdila s vozíkem bulharské výroby, který se se současným „strojem“ nedá srovnat. „Bulhary, to byla hrůza, smrad a po šichtě jsme měli obličej černý jak horníci. Dnes jsou vozíky vytápěné i odpérované. To už jsou mercedesy,“ uznale plácá na svého miláčka nejlepší „vozíčkářka“ v zemi, která za vítězství na mistrovství republiky však dostala jen kytici.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace