Sára zmizela, drží ji někdo v kleci?

Sára zmizela, drží ji někdo v kleci?
Foto: Ilustrační foto
Zprávy 28 / 06 / 2017

Už měsíc je nezvěstná, majitelé ji už několikrát oplakali. Policie ale zůstává ledově klidná. Nepohřešuje se totiž senior ani dítě, ale papoušek šedý žako slyšící na jméno Sára. Za nalezení samičky majitelé slibují odměnu.
„Sára byla členem rodina jako třeba pes, je to pro nás obrovská ztráta. Čtrnáct dní jsme pátrali na vlastní pěst, ale marně. Myslím si, že ji má někdo doma zavřenou v kleci, čímž jí jenom ubližuje,“ posteskl si Jaromír Hastík z Podolí, majitel papouška, který se ztratil 21. května u Baťova kanálu ve Starém Městě.
Tříletá samička je ochočeným a vycvičeným volnoletcem. Ve Starém Městě z ničeho nic nabrala vysokou výšku a odletěla směrem na Buchlovice, kde už byla několikrát a vždycky se vrátila. „Bez problémů uletí tři kilometry, je na to trénovaná. Po půlhodinovém čekání jsem ale tušil, že je zle,“ vzpomíná Hastík. Smutek neprožívá sám, Sáru doma vyhlíží i její partner Chico. „O to je to smutnější, byli na sebe zvyklí, létali spolu. A teď je sám…,“ pokračoval smutně majitel pohřešovaného papouška, který nejspíš po třech čtyřech dnech dostal hlad a vybral si nového „pána“. A ten, i když jej má ze zákona povinnost vrátit, zachoval se jinak. „Když Sára nemůže volně létat, tak trpí. V kleci přežije, ale začne se nudit a škubat, což jí může způsobit vážné zdravotní problémy. U nového „majitele“ nebude nikdy šťastná, je zvyklá na nás,“ vzkazuje Hastík.
Majitelé nabízejí nálezci zajímavou odměnu, za kterou si může pořídit svého papouška. „O peníze nejde, ale o citové pouto. Kdo třeba přišel o psa, pochopí,“ dodal chovatel z Podolí.

TOPlist