Sběr starých mobilů pokračuje, válí Labyrint

Sběr starých mobilů pokračuje, válí Labyrint
Foto: web  /  Staré mobilní telefony nepatří do popelnice.
Uherské Hradiště Zprávy 18 / 01 / 2021

Sběr starých, vysloužilých mobilů v Uherském Hradišti ještě nekončí, jejich majitelé mají možnost je odevzdat až do 1. února! Za každý odevzdaný přístroj navíc poputuje deset korun na činnost Jedličkova ústavu a školy, mobilního hospice Ondrášek a další služby domácí péče.

„Mobily posbírané po domácnosti jsem měl v šuplíku, nechtěl jsem je hodit do popelnice. Když se naskytla možnost, aby posloužily ještě jednou a navíc pro dobrou věc, rád jsem se jich touto šetrnou a bohulibou cestou zbavil,“ svěřil se Josef Sovek, vitální důchodce z Huštěnovic, který je jen jedním z mnoha. Sběrný box, který je umístěný ve třetím patře Trianglu, bývalého sila, kde má kancelář poslanec František Elfmark, se rychle plní. Zájem je obrovský. I proto se akce prodloužila z 20. prosince až do 31. ledna. „Ze starých mobilů jsou získávány drahé kovy, v jednom je zhruba dvacet až čtyřicet miligramů zlata. Jejich recyklace mimo jiné pomáhá snižovat produkci skleníkových plynů,“ uvedl Elfmark.

Zapáleným sběratelem starých mobilů je rovněž charitní uherskohradišťská služba Labyrint - sociální rehabilitace pro lidi s duševním onemocněním, jejíž klienti si vzali projekt za svůj.

Sběr starých mobilů, sluchátek, nabíječek probíhá každé pondělí od 9 do 12 hodin.

Tagy článku

TOPlist