Sbírka se rozrůstá, Uherské Hradiště má už desátou keramickou popelnici

Sbírka se rozrůstá, Uherské Hradiště má už desátou keramickou popelnici
Foto: Jan Pášma  /  Uherské Hradiště opětovně vyhrálo krajskou soutěž O keramickou popelnici.
Uherské Hradiště Zprávy 01 / 06 / 2026

Už podesáté v historii a počtvrté za sebou město Uherské Hradiště vyhrálo krajskou soutěž ve třídění odpadů O keramickou popelnici. V kategorii měst nad 15 tisíc obyvatel nemá konkurenci. Z vítězství v jubilejním 20. ročníku se však radují také v Ostrožské Nové Vsi a Zlámanci.

„Desáté vítězství je pro město velkým důvodem k hrdosti a zároveň potvrzením, že odpovědný přístup k životnímu prostředí je u nás pevnou součástí každodenního života. Ocenění patří především občanům, kteří dlouhodobě dokazují, že třídění odpadu má smysl,“ prohlásil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, které za rok 2021 dokonce získalo křišťálovou popelnici pro republikového šampiona.

Krajskou soutěž tradičně organizuje Zlínský kraj ve spolupráci s EKO-KOM a kolektivními systémy ASEKOL a Elektrowin v rámci projektu na podporu tříděného sběru odpadu v regionu. Hodnotí se zejména množství vytříděného komunálního odpadu na jednoho obyvatele, hustota sběrné sítě a další ukazatele související s efektivitou systému třídění plastů, papíru, skla, nápojových kartonů a kovů.

Uherské Hradiště ovládlo kategorii města nad 15 tisíc obyvatel před Kroměříží a Uherským Brodem, který obsadil bronzovou pozici letos vůbec poprvé. Obcím s počtem obyvatel od 2 001 do 15 000 premiérově kraluje Ostrožská Nová Ves a malým obcím do 500 obyvatel Zlámanec. Vítězům jednotlivých kategorií Zlínský kraj vyplatil finanční odměnu 30 tisíc korun.

Radost zavládla i v Nivnici, kde nejlépe třídí staré elektro v kategorii obcí do 4 tisíc obyvatel. V soutěži kolektivního systému Elektrowin se hodnotí největší meziroční nárůst odevzdaných elektrospotřebičů, u Nivničky se navýšil o 65 procent.

Tagy článku

TOPlist