Sbírka Vanessce překonala sto tisíc

Sbírka Vanessce překonala sto tisíc
Kunovice Zprávy 23 / 03 / 2010

Desetiměsíční Vanesska Sečkárová, která trpí zákeřnou svalovou atrofií, je už třetí týden doma v Kunovicích. Její stav je stabilizovaný, vyžaduje však čtyřiadvacetihodinovou péči rodičů. Osud holčičky není lidem lhostejný, na účet veřejné sbírky už poslali sto tisíc korun.
„Sbírka běží už čtyřicet dní a za poslední dva týdny se pěkně rozjela. Všem dárcům děkujeme, je fajn, že nezůstávají lhostejní a dokáží pomoci. Sto tisíc je milým překvapením,“ uvedla Ivana Majíčková, místostarostka Kunovic.
„Je to prostě paráda, moc děkujeme,“ reagoval na zprávu o stavu sbírky Evžen Sečkár, tatínek nevyléčitelně nemocné Vanessky, který je všem dárcům nesmírně vděčný. Péče o holčičku je totiž obrovsky finančně náročná. „Ještě vůbec nevíme, kolik peněz budeme potřebovat. Ještě nemáme stanovenou léčbu, lékaři ji určí, až bude Vanessce rok, tedy za dva měsíce,“ říká Sečkár.
Rodiče zatím čerpají peníze od Nadace Děti-kultura-sport, za které nakoupili nejdůležitější zdravotnické potřeby, aby holčička mohla z nemocnice domů. „První týden jsme skoro nezamhouřili oči, báli jsme se zaspat, pořád hlídali pulzní oxymetr. Dnes už je to trošku lepší, zvykáme si. Je to ale stále náročné, samozřejmě hodně pomáhají i další tři děti. Malá se hlavně nesmí nachladit, hleny jsou pro ni smrtelně nebezpečné,“ podotkl Sečkár.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace