Se svatbami je konec, ale kuchyně restaurace Na Zámečku vaří dál

Se svatbami je konec, ale kuchyně restaurace Na Zámečku vaří dál
Foto: web
Strání Zprávy 26 / 03 / 2020

Na rok a půl dopředu měli seznam svateb. Jinými slovy, pojistku na velmi solidní příjem. Teď je všechno jinak. Lovecký zámeček Strání, který je pro vdavekchtivé páry jedním z nejvyhledávanějších míst pro oslavu jejich „dne D“, se chystá počítat ztráty.
„Od vyhlášení nouzového stavu jsme už přišli o šest společenských akcí. V dubnu měly být svatby hned na apríla, pak 4., 17. a 30. V květnu pak 7., 8. ,9. A tak pořád dál. Asi tušíte, že listovat blokem plných objednaných akcí nemá cenu,“ říká odevzdaně Andrea Straussová, manažerka zámečku s vyhlášenou restaurací a penzionem. „Co se právě v těchto dnech v souvislosti se šířením koronaviru děje, to pro nás začíná být z ekonomického hlediska existenční záležitostí,“ dodává manažerka.
Kuchyně je tak dnes v Zámečku jediným vytíženým místem. „Denně vaříme na padesát obědů pro seniory, lékárnu, dům s pečovatelskou službou a nově také pro policisty, kteří začali střežit hranici se Slovenskem. Otevřeli jsme si kvůli tomu výdejní okénko. Restaurace jako taková samozřejmě musí zůstat zavřená,“ upřesnila Andrea Straussová. I když zůstává optimistkou, přiznává obavy. „Musíme věřit, že se nakonec všechno v dobré obrátí,“ říká manažerka.

TOPlist