Šel na kapry. Po tuhém boji vytáhl z řeky kapitálního sumce!

Šel na kapry. Po tuhém boji vytáhl z řeky kapitálního sumce!
Foto: pb  /  Petr Blaha sumce ulovil na druhý pokus, pral se s ním celou hodinu.
Staré Město, Uherské Hradiště Zprávy 15 / 08 / 2022

Životní úlovek se podařil Petru Blahovi ze Starého Města. Vášnivý rybář, který k vyznavačům Petrova cechu zabředl až krátce před důchodem, vytáhl z řeky Moravy v Uherském Hradišti obrovitého sumce, dlouhého 220 centimetrů. A přitom měl původně políčeno na kapry…

„Už mám u břehu své oblíbené místo naproti veslařského klubu. Sumce jsem ulovil až na druhý pokus, poprvé mi přetrhl šňůru, se kterou jsem šel na kapry. Jen jsem nahodil, už byl na udici, poznám to, ale po deseti minutách uplaval,“ svěřil se Blaha, který se k Moravě o dva dny později vrátil. Ještě předtím si ale pro jistotu koupil kované háčky a hlavně silnější šňůru, která utáhne i padesátikilovou rybu. „Vzal jsem klasickou peletu na kapry, nahodil udice a nestačil se divit. Zabral vlastně hned, bojoval jsem s ním hodinu, chodil sto metrů po břehu tam a zpátky. Už mě chvílemi chytaly křeče ro ruky. I když byli vedle další dva rybáři, nechtěli mě vystřídat, aby sumec třeba neurval šňůru a neuplaval. Ještě bych jim prý pak vynadal,“ směje se rybář. S pomocí kolegů ale vousáče dostal aspoň na břeh, sám by to nezvládl. „Sumec měřil rovných 220 centimetrů, vážil odhadem sedmdesát kilogramů. Na váhu jsme jej netahali, od začátku jsem věděl, že půjde zpátky do vody, ať udělá radost ještě někomu jinému,“ prozradil Blaha.

Největší tuzemský vodní dravec je jeho životním úlovkem, doposud největšího vousáče ulovil před třemi lety na Baťově kanále. Měřil 184 centimetrů a vážil 35 kilogramů. Jeho specialitou jsou ale kapři, rekordní kousek měl 90 centimetrů a 15 kilogramů. „Rybařím deset let, tak třeba se ještě jednou dočkám. V řece Moravě sumci jsou, mezi rybáři nejde o žádnou novinku,“ dodal devětašedesátiletý Blaha.

Tagy článku

TOPlist