Semafory zmizely, cesta je opravená

Semafory zmizely, cesta je opravená
Foto: Vojtěch Cekota
Bojkovice Zprávy 16 / 07 / 2025

Řidiči už projedou Bojkovicemi ve směru na Slavičín bez zdržení, kyvadlový provoz řízený semafory je minulostí. Dělníci dokončili rekonstrukci bezmála kilometrového úseku silnice III. třídy. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) za dílo zaplatilo skoro 11,7 milionu korun.

„Úprava silnice byla rozdělená na dvě části, přičemž práce na prvním úseku jsme zahájili už loni v říjnu. V zimním období jsme stavbu přerušili. Spočívala v odfrézování stávající obrusné vrstvy, provedení příčné reprofilace a položení nového asfaltového koberce,“ informoval Bronislav Malý, ředitel ŘSZK.

Silnice je nově široká šest metrů, v oblouku ještě o šedesát čísel širší. „V horním úseku jsme provedli lokální sanaci podkladních konstrukčních vrstev komunikace pro zajištění požadované únosnosti. Odvodnění vozovky je zajištěné pomocí dešťových vpustí s napojením do kanalizace,“ dodal Malý.

Stavba si vyžádala částečnou uzavírku, kyvadlový provoz řídily semafory. Investice „vysála“ z rozpočtu ŘSZK 11,7 milionu korun.

Tagy článku

TOPlist