Sen o přístavu v Babicích se rozplývá

Sen o přístavu v Babicích se rozplývá
Foto: il.
Babice Zprávy 11 / 01 / 2011

Plány na vznik přístavu v Babicích, který se měl stát jednou z nejatraktivnějších zastávek na Baťově kanálu, vzaly za své. Zastupitelé obce totiž neschválili spolufinancování projektu, čímž jej de facto poslali k ledu... „Jelikož jde o jednu z podmínek čerpání finančních prostředků z Regionálního operačního programu Střední Morava, projekt bude bohužel zastaven,“ posteskl si Vojtěch Bártek ze společnosti Baťův kanál. Babičtí o osudu areálu s přístavem pro pětatřicet lodí a se zázemím pro konání kulturních akcí či soukromých oslav za 15 milionů korun rozhodli minulý čtvrtek. Jejich ortel? O unikátní víceúčelový areál nestojí! Ze čtrnácti přítomných zastupitelů (jeden byl nemocný - pozn. autora) rozsvítila projektu zelenou pouze polovina. Šest bylo proti, jeden se zdržel. „Chyběl jediný hlas, je to obrovská škoda,“ litoval Miloslav Maňásek, starosta Babic, který hlasoval pro přístav. Jeho výstavba by z obecní pokladny „vysála“ 3,5 milionu korun, což ale podle starosty přístavu vaz nezlomilo. „V zastupitelstvu jsou prostě jeho zarytí odpůrci, o peníze jim vůbec nejde,“ reagoval Maňásek, který přístavnímu areálu věnoval spoustu času i energie. „Skoro dva roky snažení a dvě stě dvacet tisíc korun z obecního rozpočtu na posudky a různá vyřízení přišly vniveč. Ale ještě neházíme flintu do žita,“ nebrečí nad rozlitým mlékem starosta.
Jeho nadějí na zvrat o 180 stupňů je svolání nového zastupitelstva. „Ještě stále nejsem rozhodnutý, ale je to jedna z možností,“ přikyvuje Maňásek.
Jestli se situace nezmění, u Baťova kanálu zůstane jen kráter po vyhloubené zemině, který určitě nepřiláká tolik turistů jako unikátní přístav na frekventované vodní cestě...

autor: PETR ČECH
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace