Silnice prý nesmí zahubit ptáky

Silnice prý nesmí zahubit ptáky
Slovácko Zprávy 07 / 02 / 2010

Za nepřesná až demagogická považují Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu tvrzení starostů Polešovic a Starého Města o silnici R55! „Podobná jsme slýchávali od papalášů za socialismu,“ reagoval vedoucí klubu Miroslav Patrik na nařčení, že její výstavbě háže sdružení klacky pod nohy.
„Cílem jejich výroků je zřejmě vyvolat strach, aby nikoho nenapadlo angažovat se proti zbytečné likvidaci ptačí oblasti Bzenecká Doubrava. Naštěstí žijeme ve svobodné demokratické zemi, jejíž občané a jejich sdružení mají právo se vyjadřovat k různým stavbám,“ pokračuje Patrik, který se ohradil i proti vyjádření vedoucí stavebního úřadu ve Starém Městě. „Je sice pravda, že ministerstvo pro místní rozvoj naše odvolání zamítlo, ale nikdo už neřekl, že stavební úřad nezákonně odmítal naši účast v územním řízení pro R55,“ podotkl vedoucí klubu.
Podivuje se také nad vyjádřením starosty Polešovic, že silnice R55 je prioritou státu a sdružení chce její výstavbu jen zdržet. „Vždyť je bohužel nejen na okraji jeho zájmu, ale ještě navíc odporuje i zákonům,“ zdůraznil Patrik. Cílem sdružení je podle něj pouze ochránit ptačí oblast před zničením. „Betonová lobby měla deset let na to, aby se ptačí oblasti vyhnula, ale jiné varianty ignorovala. A že je výstavba pozastavena, není naší vinou, když upozorňujeme na porušování zákona, jak se mylně domnívá starosta Starého Města, ale právě těch, kteří ignorují zákony a teď se diví, že jsou kontrolováni,“ vzkázal Patrik.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace