Silnice se konečně opraví

Silnice se konečně opraví
Foto: zde
Veselí nad Moravou Zprávy 12 / 11 / 2009

Napjaté nervy motoristů jedoucích ve směru z Veselí nad Moravou do Blatnice pod Svatým Antonínkem se budou moci konečně uvolnit. Oprava silnice, vedoucí ve zmíněném úseku, totiž bude konečně hotova.
„Dnes je to doslova děs. Když jedu z Veselí do Louky, tak mám jednoznačně nejkratší cestu přes Blatnici a projíždím jen touto obcí. Teď ale raději jezdím přes Kozojídky, Hroznovou Lhotu, Tasov a Lipov, protože mi přijde, že to projedu rychleji,“ řekl Petr Maňák z Louky, který odhadl, že mu šestikilometrový úsek mezi Blatnicí a Veselím zabere i dvacet minut času.
Důvodem jsou hned tři souběžné světelně řízené uzavírky. Výsledkem je, že řidič, který vyjede z Veselí, musí zastavit krátce po výjezdu z města poprvé, po přebliknutí semaforu na zelenou ujede pár set metrů a stojí u druhého semaforu a následně se situace opakuje ještě jednou.
Trauma řidičů má však již brzy skončit. „Oprava silnice I/54 vstoupila již do své závěrečné fáze. Rekonstrukce má být totiž dokončena do konce listopadu letošního roku,“ sdělila Jana Zemanová, vedoucí manažerka provozního úseku brněnské správy Ředitelství silnic a dálnic.
Zemanová na častý dotaz řidičů, proč se silnice neopravuje i o víkendech, odpověděla: „Tato opatření nespadají pod naši pravomoc, ale má je v kompetenci odbor dopravy Jihomoravského kraje. My jen můžeme tlačit na to, aby práce probíhaly víceméně kontinuálně. Nicméně obecně platí, že práce na silnicích o víkendech stojí z toho důvodu, že i zaměstnanci potřebují volno,“ doplnila Zemanová.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace