Skandál v Bystřici: Nová výrobní hala vzala lidem výhled a některým i chuť do života

Skandál v Bystřici: Nová výrobní hala vzala lidem výhled a některým i chuť do života
Foto: ara  /  Jaroslav Velecký patří k lidem, kteří přišli po stavbě haly o klidné posezení na zahrádce a také výjimečný výhled z domu na Lopenické sedlo. Vůbec nejhůř dopadla Marie Holotíková, které hala zastiňuje výhled úplně (viz pohled z jejího okna na koláži DOBRÉHO DNE).
Bystřice pod Lopeníkem Zprávy 25 / 02 / 2018

Toto je příběh, ve kterém nikdo neporušil žádný zákon, směrnici, vyhlášku, normu, zkrátka nic. Přesto je na jeho konci spousta zlé krve, která jen tak nevymizí. A také beznadějná budoucnost pro jednu vdovu.
Píše se 20. březen 2012. Tehdejší starosta obce Bystřice pod Lopeníkem Viktor Machala podepisuje listinu, která následně poslouží místnímu podnikateli Luďku Guryčovi jako podklad k vypracování projektové dokumentace na stavbu provozu povrchové úpravy kovů, zámečnické dílny - lakovny. Jde o výrobní halu společnosti Gukon Konstrukce, ve které Guryča působí jako manažer. Hala bude stát v místech, která byla v územním plánu zakreslena jako prostory pro průmyslovou zástavbu. Pro přiblížení, jde o nepříliš široký pás, který kopíruje hlavní silnici E50 a končí u místního fotbalového hřiště. A kolem kterého je rodinná zástavba.
„Ve chvíli, kdy padlo rozhodnutí o stavbě, nikdo v ulici netušil, o jak monstrózní stavbu se bude jednat a co všechno tady způsobí,“ tvrdí Jaroslav Velecký, jehož dům stojí v ulici poblíž nové haly.

VÍCE ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ NEBO PLACENÉ VERZI TÝDENÍKU DOBRÝ DEN S KURÝREM

banner
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace